Vliegende F1-auto's in trailer 'Rush' van regisseur Ron Howard
Chris Hemsworths James Hunt vs. Daniel Brühls Niki Lauda.

Night of Terror: H*MOO! H*ERRR!! [Imagine 2010]

Geplaatst door Mark op 19-04-2010 09:11 - Bron: FilmTotaal

Vanaf eind jaren negentig is er, een enkele uitzondering daargelaten, elk jaar tijdens het Amsterdam Fantastic Film Festival (nu Imagine) een Night of Terror. Een nacht waarin de hardcore horrorliefhebbers van Nederland vier horrorfilms kijken en die voorzien van 'origineel' commentaar, meestal in de vorm van "HOMOO!" of "HOERRR!!!", of een variatie daarop.

Ruim dertig minuten voordat de deuren van Tuschinski opengaan staan er al een paar heel fanatieke bezoekers voor de deur. Eentje slaat hard op het glas en roept "HOER!", hij begint af te tellen: 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 en alle vijftig man die samen met hem staan te wachten schreeuwen in koor "HOERRR!". Een nietsvermoedende medewerkster van Pathé komt kijken wat er aan de hand is maar loopt al snel weer weg als ze ziet dat het een stel infantiele horrorfans is. "VLUCHTHOERR!! LAAT ME ERIN! IK KOM NOG MAKKELIJKER IN JE MOEDER!!", krijgt ze als reactie. De stemming zit er al goed in, dit wordt een leuk nachtje.

Als de deur dan eindelijk opengaat, word je door de hele horde door de opening geperst en nadat je bent gecontroleerd op 'verborgen plezier' en alle flesjes drinken in beslag zijn genomen mogen we de zaal in. Ik neem plaats op het eerste balkon, naar mijn mening de beste plek om deze historische gebeurtenis mee te maken. Vannacht staan er vier films op het programma: [REC] 2, The Crazies, La Horde en Vampire Girl vs Frankenstein Girl. Organisator Jan Doense komt het podium op om de eerste film aan te kondigen maar is totaal niet te verstaan doordat een paar honderd man hem uitscheldt voor homo. "STEEK DIE MICROFOON IN JE LUL, HOMOOOO!!", wist iemand achter mij nog toe te voegen aan het geheel. Arme Jan...

[REC] 2 start en het hoergeroep breekt nu pas echt los, vrijwel de gehele film is niet te verstaan door het constante geschreeuw. Nou maakte het achteraf ook niet veel uit of je iets kon horen, want die film is hetzelfde als het eerste deel. Het enige verschil is dat die brandweermannen nu gasten van de ME zijn. Het enige leuke aan [REC] 2 was dat iemand "MICHAEL JACKSON HOMOO!" schreeuwde toen een totaal verdroogd lijk in zwarte kleding uit het plafond kwam zetten.

Tijdens de eerste pauze viel het me op dat er in vergelijking met andere jaren minder stereotype horrorliefhebbers met lang haar en helemaal in het zwart gekleed waren. En als ik een voorzichtige schatting maak denk ik dat tussen de vijftien en twintig procent van de bezoekers vrouw was, meer dan anders.

De tweede film van de nacht was The Crazies, een remake van de film van Romero met dezelfde titel. Helaas was ook die film niets meer dan een fantasieloze remake met gepimpte special effects waar er tientallen van in de vijfeurobak liggen bij de plaatselijke dvd-boer. Het publiek liet weer goed merken dat ze er ook geen zak aan vond door wederom elke mannelijke acteur te begroeten met "HOMOO!" of "PEDO!" en de vrouwen met de bekende term of door gezamenlijk "DAAR MOET EEN PIEMEL IN, DAAR MOET EEN PIEMEL IN!" te zingen.


Daarna La Horde, een geniale Franse horror over ontelbaar veel zombies die een groep zwaar bewapend tuig omsingeld heeft in een verlaten flat. Afgebeten ledematen, afgeknalde homies die weer tot leven komen en aanvallen en gevechten met hele hordes zombies, het zat er allemaal in, geweldig. Het geluid van de film stond dit keer ook flink harder, zo leek het, de bas en trillingen uit de speakers van de duizenden schoten waren bijna misselijkmakend hard. Het publiek kon dat, en de film zelf in ieder geval wel waarderen en begon na elke minislachting spontaan te applaudisseren.

De laatste film was Vampire Girl vs Frankenstein Girl, een extreem vreemde Japanse B-horror waarin de twee griezels uit de titel vechten om een jongen. Je zou het Twilight kunnen noemen, maar dan met fonteinen van bloed waarin wordt gedanst op vrolijke jarenzestigrockmuziek. De makers van die film hebben goed hun best gedaan om de meest ziekelijk vage en smerigste scènes ooit te bedenken, het lijkt een beetje op Tokyo Gore Police die verleden jaar te zien was tijdens de Night of Terror. Een goede afsluiter.

Rond een uur of half negen rolde de aftiteling van de laatste film over het scherm, het einde van een zeer geslaagde nacht waarin niet echt de beste films ooit te zien waren maar die wel de beste bezoekers sinds een aantal jaar had. Volgend jaar is er weer een Night of Terror, en ook al ben je geen liefhebber van horror, dit fenomeen in Nederland moet je een keer meegemaakt hebben. Tot volgend jaar. HOERRR!!!

© FilmTotaal 2013

Gerelateerd nieuws:

Reacties (19)

19-04-2010 10:25
HOMOHOERRRRRRRRR!!
Ik heb me ook weer erg vermaakt deze nacht vanaf de eerste rij. Films waren iig vele malen vermakelijker dan de 2 vorige keren. Vonden jullie alleen ook het publiek wat tammer dan normaal?
19-04-2010 11:33
Ik moest stiekum toch wel om dit stukje lachen.

En ik was er niet eens bij, ken je nagaan..
19-04-2010 11:47
Kan iemand mij uitleggen waarom dat "schelden" bij de night of terror hoort? Ik vat 'm niet.
19-04-2010 12:10
Ik ben blij voor de aanwezigen dat ze zich zo vermaakt hebben, maar ik als filmliefhebber was waarschijnlijk al na 5 minuten de zaal uitgelopen dan dat ik me een paar uur lang moet ergeren aan dat vervelende gedrag van mijn medebioscoopbezoekers (pubers van alle leeftijden, zoals we dat noemen waar ik vandaan kom).
Ik krijg al regelmatig de neiging om tijdens een bioscoopbezoek met iets te gaan gooien als een stel vervelende etters door de film heen zitten te irriteren dus dit zou niks voor mij zijn, bedankt voor de waarschuwing.
19-04-2010 12:34
Pfff.. Wat een baggersfeer idd. Hoe oud zijn die bezoekers? Kan me niet voorstellen dat het altijd zo'n schreeuwfestijn is geweest.
19-04-2010 13:21
Guttegut zeg... ZEIKHOMOOOOOOS!
Night of terror is een van de meest leuke en gezellige filmnachten die je je kan voorstellen. Dat geschreeuw is het leukste aan de hele nacht. De films zijn secundair. Tis wel even wat anders als een doorsnee filmbezoek waar je voor de film komt, en een paar etters lopen te kutten. Die sla ik ook het liefst de tent uit. Maar tijdens Night Of terror is het leukst aan de film het heerlijke commentaar wat uit de zaal komt. En das "traditie".
19-04-2010 13:22
Helios schreef:
Kan me niet voorstellen dat het altijd zo'n schreeuwfestijn is geweest.


Helemaal in het begin was het dat ook niet, kon je nog wel redelijk kijken, maar het is wel snel begonnen. En ik vraag me ook af waarom dat nou altijd zo leuk schijnt te blijven... Het zijn ook niet echt 'liefhebbers', maar inderdaad een soort hooligans die megafoons meenemen e.d. Ik snap ook niet dat na al die jaren er nog altijd zo'n grote groep blijft die dat maar steeds blijft doen...
19-04-2010 13:44
Night of Terror houdt dus in, als ik het goed begrijp, om een bloederige horrorfilm te gaan kijken en ondertussen met z'n allen HOMO HOER KUT KUT te gaan roepen?
19-04-2010 14:29
tukkerstein schreef:
Night of Terror houdt dus in, als ik het goed begrijp, om een bloederige horrorfilm te gaan kijken en ondertussen met z'n allen HOMO HOER KUT KUT te gaan roepen?


Ik zie het verband ook niet....rare traditie.
19-04-2010 16:01
Ik was altijd een vaste bezoeker van de Night Of Terror. In de begintijd werd het woord H... nog af en toe geroepen, en ging het de bezoeker om de films. Naarmate de jaren verstreken werd de Night steeds minder. Door het kinderachtige gedoe ben ik op een gegeven moment ook gestopt.
19-04-2010 16:03
Bij een bioscoop bezoek is de film voor mij primair, dus echt niet secundair. Heel fijn dat dit gepost is, weet ik in ieder geval dat ik hier nooit naar toe ga
19-04-2010 16:14
Ieder jaar overweeg ik te gaan maar er komt telkens iets tussen, na dit stukje weet ik dat ik het niet meer hoef te proberen. Een actief publiek is heerlijk maar als de film niet meer te volgen is en de kreten op zichzelf gaan staan lijkt het me een onplezierige ervaring.
19-04-2010 16:56
Mja, je moet ervan houden denk ik. En dat doe ik niet
19-04-2010 20:58
timdekw schreef:
Ik ben blij voor de aanwezigen dat ze zich zo vermaakt hebben, maar ik als filmliefhebber was waarschijnlijk al na 5 minuten de zaal uitgelopen dan dat ik me een paar uur lang moet ergeren aan dat vervelende gedrag van mijn medebioscoopbezoekers (pubers van alle leeftijden, zoals we dat noemen waar ik vandaan kom).
Ik krijg al regelmatig de neiging om tijdens een bioscoopbezoek met iets te gaan gooien als een stel vervelende etters door de film heen zitten te irriteren dus dit zou niks voor mij zijn, bedankt voor de waarschuwing.


Pff nou inderdaad ik word al nerveus als iemand met een zakje chips zit te kraken dus dit zou ik na 10 seconden al zat zijn.
Beetje dom Hooligan achtig gedrag, jongens we gaan naar een film en absoluut geen respect tonen voor de makers van die film en de hele tijd een beetje naar het scherm kankeren.
Wauw erg volwassen.........
19-04-2010 23:23
dit kan leuk en grappig zijn, maar we doen dit thuis met vrienden
19-04-2010 23:54
wat een waardeloze titel en text
ben er regelmatig geweest
er is meer dan hoer en homo
dat weten we nu wel
schrijf iets nieuws!!
19-04-2010 23:57
Darkman16 schreef:
dit kan leuk en grappig zijn, maar we doen dit thuis met vrienden


Precies We doen dit thuis met een groep vrienden, goedkope magnetron popcorn, fles cola en urenlang plezier! MAAR WE VERSTIEREN ANDERMANS PLEZIER NIET! Echt een pesthekel aan zulke mensen!

Nou blijkt dat sommige films niet goed waren en dat veel mensen lang niet aan hun trekken zijn gekomen tijdens dit festival
20-04-2010 15:54
Heh, zie ik dat nou goed? In de titel van dit bericht staat nu H*MOO en H*ERRR terwijl er eerst nog gewoon HOMOO en HOERRR stond. Wat is dit voor idioot pedologisch verantwoord beleid? Zijn ze bij Filmtotaal ineens roomser dan de paus geworden?
Stoute woordjes met een * schrijven, Jezus Christus dat is toch iets voor kleuters!
26-04-2010 19:02
Ik snap er ook niks van ?
Waarom hoer ?

En waarom is iedreen luidruchtig tijdens zo'n film.

Wat heeft dit eigenlijk met horror films te maken :p?

Klinkt echt saai, ga dan naar een voetbal wedstrijd als je zo graag wilt schelden.

Zullen wel stelletje jongelui zijn met 2a3 biertjes op
Ben blij dat alle van dat soort lui daar heen gaan, want als ik er zat was ik naar 10 sec ook weg.. dit moet niet in een normale bios voorkomen want dan vliege er een paar van boven naar beneden.

Laatste nieuws AFFF 2010