Over de top: zwaarden, zebramannen en lesbische seks
Geplaatst door Kaj van Zoelen op 29-01-2011 17:53 - Bron: FilmTotaal

De film in kwestie was Reign of Assassins (2010), gecoregisseerd door niemand minder dan John Woo - hoewel zijn hand er niet direct in te herkennen was (zelfs geen witte duiven!). Deze film opende het zogenaamde Water Tiger Inn gedeelte van het festival, dat gewijd is aan de wuxiafilm, de Chinese martial-artsfilm. Het verhaal over een stel moordenaars op zoek naar spirituele verlichting of lichamelijke restoratie zit boordevol plottwists en spectaculaire gevechten, waar deze westerling inderdaad van smulde zonder de kritiek van Ty. Wel zit de camera regelmatig iets te dicht op de actie en is de montage wat te snel, waardoor de gecompliceerde doch gracieuze lichaamsbewegingen niet altijd te volgen zijn. Verder is het een mooie toevoeging aan het genre met de altijd goede Michelle Yeoh in de hoofdrol.

De volgende ochtend was het hilarische Zebraman 2 een hele andere ervaring. Takashi Miike herdefinieert 'over de top'. Want als je denkt dat je niet meer verder kan en de hoogste top hebt bereikt, laat Miike er eentje zien die nog twee keer zo groot is en springt daar met gemak ruim over heen. Het verhaal is dan ook nauwelijks samen te vatten. Voor dit vervolg op Zebraman gaan we naar de toekomst, naar 2025. Tokio is Zebra City geworden en daar is o.a. ook een Zebra Queen, een gemene popster à la Lady Gaga waarvan hele videoclips de revue passeren. En dat is slechts het topje van de ijsberg, het wordt alleen maar krankzinniger en absurder. Een origineel vervolg.

Het voor vijf Oscars genomineerde Black Swan is ook flink over de top, maar zonder uitbundigheid of humor van Miike. Sterker nog, de doodserieuze handheld filmstijl staat in scherp contrast tot de belachelijk theatrale manier waarop Aronofsky over de top gaat. Hij ramt zijn idee van dualiteit erin door waar het even kan via spiegelbeelden te filmen maar zegt er verder weinig mee. Het script, zijn grootste vijand door stupide psychologie en dialogen, laat bijvoorbeeld Vincent Cassels balletchoreograaf (sowieso een stompzinnig personage) nog eens letterlijk zeggen tegen ballerina Natalie Portman dat ze moet veranderen in haar eigen slechte tweeling. Dat de film regelmatig nog best te genieten valt heeft niets te maken met de lesbische seksscène waar een (internet)hype om is ontstaan, maar komt puur doordat Aronofsky ondanks alles een ontzettend getalenteerd filmmaker is die weet hoe je iets boeiend in beeld brengt. Helaas zitten er ook flink wat scènes in zoals die in de nachtclub, die even slecht als het script zijn.
© FilmTotaal 2013 | Trailer | Filminformatie | Nieuwsoverzicht
Gerelateerd nieuws:
- 30-01-2012: Darren Aronofsky's Noah krijgt een villain
- 10-01-2012: Black Swan heeft mooiste filmposter van 2011
- 07-01-2012: De Beste Film van het Jaar 2011
- 04-10-2011: Darren Aronofsky in Bijbelse sferen
- 25-07-2011: Film over Chileense mijnwerkers komt eraan
- 03-07-2011: The Social Network grote winnaar Golden Trailer Awards
Reacties (5)
Banned
29-01-2011 18:42
Haha Black Swan ik dacht al dat we zo'n recensies mochten verwachten... Ik ben het er helemaal mee eens. 29-01-2011 20:33
Hear, hear! Of zoals een andere recensent het verwoordde: Aronofsky is de Tony Scott van de arthouse. Black Swan is niet zo tenenkrommend als The Fountain, maar een goeie cursus in hoe men van dik hout planken zaagt.
Zebra Man 2 ben ik stiekem wel benieuwd naar trouwens. Deel 1 was best te genieten.
01-02-2011 13:09
wtf, vond black swan echt een geweldige film 02-02-2011 10:28
Zebraman 2! Dat is nog eens een film om naar uit te kijken.
Heb deel 1 met plezier een aantal jaren geleden meteen toegevoegd aan mijn dvd collectie.
Laat deel 2 maar komen, kan niet wachten!
03-02-2011 19:24
wat is dit voor amateur die zoiets over black swan schrijft?












