VFX studio Digital Domain in zwaar weer
Met titels als Apollo 13 (1995), Titanic (1997), Pirates of the Caribbean (2003), The Day After Tomorrow (2004), Transformers (2007), Star Trek (2009) en X-Men: First Class (2011) in de portofolio en zeven gewonnen Oscars mag Digital Domain Productions (website) zich rekenen tot de grote VFX studio's van Hollywood. Het door James Cameron opgerichte en in 2007 door onder meer Michael Bay gekochte bedrijf zal echter terrein moeten inleveren op de concurrenten ILM en Weta Digital nu het uitstel van betaling heeft aangevraagd, aangezien ze een schuld hebben van $215 miljoen.
Eerder dit jaar waarschuwde investeerders onlangs nog dat het niet snel genoeg aan extra contante middelen kon komen. In de hoogtij dagen werkten er ruim 1000 mensen bij Digital Domain. DIt zijn er nu nog zo'n 300. Er werden in het verleden zeven Oscars gewonnen, waarvan drie voor "Best Visual Effects" van Titanic, What Dreams May Come (1998) en The Curious Case of Benjamin Button (2008).
Het bedrijf maakte de VFX voor zo'n 90 films en is ook actief met reclamespotjes en videoclips. Toekomstige projecten zijn 47 Ronin, Jack the Giant Killer en Ender's Game. Hieronder een promofilm van Digital Domain:
© FilmTotaal 2013
Reacties (10)
Daar heeft hij zelf baat bij, want het zou jammer zijn als DD zou moeten opdoeken.
Tja las dat tie met de laatste transformers film 160 miljoen heeft verdiend
De makers van sfx krijgen zeer vaak erg slecht betaald waardoor je als werknemer van zulke bedrijven vaak heel veel onbetaalde overuren moet maken en er vervolgens alsnog te weinig geld over blijft.
Je zou het niet denken bij films die miljoenen dollars aan inkomstens binnenharken, maar helaas is de werkelijkheid anders.
Dus ik zou het in die hoek zoeken.
Je zou het niet denken bij films die miljoenen dollars aan inkomstens binnenharken, maar helaas is de werkelijkheid anders.
Dus ik zou het in die hoek zoeken.
Daar heeft hij zelf baat bij, want het zou jammer zijn als DD zou moeten opdoeken.
Michael Bay zal nu toch een handje uit moeten steken denk ik, wil hij zijn bedrijf redden, want verkopen doe je het nu toch niet.
Er is iig iets niet in de haak bij de bedrijfsvoering, dat is een ding wat zeker is, want je gaat als VFX bedrijf toch niet voor niks aan het werk. De beelden die zij maken voor films, daarvan mag je toch uit gaan dat ze gewoon een rekening neer leggen bij de betreffende regisseur die hem aan de studio moet verantwoorden en die moet gewoon betaald worden, net zoals alle andere medewerkers.
We zullen het vanzelf wel horen, ik hoop dat het goed komt, want ze leveren fantastisch werk.
Nee, dat is Digital Playground, die de sfx hebben gedaan voor o.a. de duurste pornofilms aller tijden, 'Pirates' en 'Pirates II: Stagnetti's Revenge'.
Over hoe ze zulke schulden kunnen maken. Ik weet niet, maar bij veel bedrijven maakt de top/ investeerders gewoon schulden om te groeien, de zakken te vullen, als ze dan in zwaar weer mochten komen laten ze hun bedrijf failliet verklaren als ze niet meer geld kunnen krijgen, kopen dan via een omweg voor een habbekrats wat restanten van hun eigen bedrijf op, nemen de beste lui weer opnieuw aan, en houden er dus gewoon geld aan over.

![Dag 7 in Cannes [blog]](images/newscontent/a6j20z4tzmz0_85.jpg)





















![Dag 6 in Cannes [blog]](images/newscontent/ajg92xwc3bod_85.jpg)

Daar heeft hij zelf baat bij, want het zou jammer zijn als DD zou moeten opdoeken.