'Blu-ray is nieuwe Betamax'
Volgens marktonderzoekbureau Cymfony zal HD-DVD de strijd om de opvolging van de DVD winnen van het concurrerende formaat Blu-ray. Cymfony analyseerde discussies op weblogs, discussiefora en andere websites en kwam tot de conclusie dat consumenten weinig vertrouwen hebben in Sony, een van de belangrijkste bedrijven achter Blu-Ray. Beide formaten kwamen ongeveer even vaak ter sprake, maar de toon over Blu-ray was in veel gevallen negatiever.
Voorstanders van Blu-ray wijzen onder meer op de grotere opslagcapaciteit, maar veel internetters vragen zich af of die capaciteit wel nodig is. Daarbij wordt gewezen op de slechte reputatie van Sony bij het introduceren van nieuwe technologie. Het bedrijf kent een lange geschiedenis van mislukkingen, zoals de MiniDisc en Betamax-video.
© FilmTotaal 2013
- 12-08-2009: DVD releases week 33
Reacties (6)
Gevolg is namelijk:
Men verkiest de enig werkende alternatieven. Die bestaan bijv. uit films die men wèl op alle apparatuur af kan spelen, i.e. decrypted DVD's, de XviD en x264 mkv/avi files. Dit alles betekent niets meer of minder dan een boost voor bittorrent en andere p2p kanalen. Ik voorspel dat deze zullen floreren de komende 5 jaar. Hou dat nog maar eens tegen als iedereen moppert over zijn/haar niet-werkende DRM/AACS/BD+/MMC/HDCP hardware. Dat wordt burgerlijke ongehoorzaamheid op wereldniveau.

























Op tweakers staat een interessant artikel over hd-dvd vs. blu-ray.