Over the Hedge (2006)
Filminformatie
Delen:
Synopsis:
Als oplichter R.J. de Wasbeer betrapt wordt bij het stelen van voedsel van Vincent de Beer, redt hij zich door het onmogelijke te beloven: hij zal binnen een week een nieuwe lading voedsel regelen. Intussen ontwaakt een groep dieren van hun winterslaap en komt erachter dat er een woonwijk is gebouwd in hun bos! Hun leider, de gevoelige schildpad Verne, gaat op onderzoek uit en schrikt enorm van de tuinsproeiers, insectenvangers en enge auto's. Dan komt R.J. deze groep onschuldige dieren tegen. Hij ziet een oplossing voor zijn probleem en overtuigt hen ervan dat de woonwijk een fantastische plek is, met een eindeloze hoeveelheid voedsel en van alle gemakken voorzien: er wordt eten voor de dieren buiten gezet in grote metalen bakken. Nadat de dieren onder leiding van R.J. op koekjesjacht zijn geweest, zijn ze overtuigd. Verne blijft echter twijfelen. Hij en R.J. worden toch vriendjes en leren met hun nieuwe vreemde omgeving om te gaan en deze uit te buiten.Jaar:
2006Duur:
83 minutenTagline:
Nuts!Genre:
Animatie | Avontuur | Komedie | FamiliefilmCast:
Bruce Willis | Garry Shandling | Steve Carell | Wanda Sykes | William Shatner | Nick Nolte | Thomas Haden Church | Allison Janney | Eugene Levy | Catherine O'Hara | Avril Lavigne | Omid Djalili | Sami Kirkpatrick | Shane Baumel | Madison DavenportLand:
AmerikaIMDB:
7.1 op 27193 stemmen (Website)Recensie Over the Hedge
Geschreven door Kaj van Zoelen
Sinds eind jaren ’90 zijn Pixar en Dreamworks elkaars grootste concurrenten op het gebied van de 3D-animatiefilms. Pixar kreeg de meeste lof van de critici en doet het beter in de publieke opinie, maar Dreamworks scoorde de grootste bioscoophit met Shrek 2. Dreamworks onderscheidde zich door de tegendraadsheid en de vele hedendaagse verwijzingen, terwijl Pixar (na de overname in mei 2006 definitief onderdeel uitmakend van Disney) meer voor de originele creaties en familie-entertainment ging. Over The Hedge past prima in het straatje van Dreamworks, maar gaat toch al iets meer dan de voorgaande creaties de familievriendelijke kant op.
Trailers / Foto's / Posters
Reacties op Over the Hedge (4)
SunChaser
14-08-2009 15:59
Aardige film, dankzij de kleine setting rond 1 huis lekker overzichtelijk en erg grappige stukjes, zoals dat ADHD beestje. 17-12-2009 19:37
Goede animatie. Veel meer waard dan de magere 6,6 op Filmtotaal (d.d. 17 december 2009).Prima vermaak. Animaties zijn zeker niet slecht. Leuk familieverhaal. Prima te verhapstukken.
19-12-2009 11:17
Tegenvaller. Er zitten grappige momenten in, maar het is zeker geen hoogvlieger. 17-05-2010 18:12
Een film die zichzelf overschreeuwt.Komt dat niet vaker voor bij DreamWorks







