Boy A (2007)
Filminformatie
Delen:
Synopsis:
Na jarenlang in de gevangenis te hebben gezeten, is het voor Jack noodzakelijk om een nieuwe identiteit aan te nemen. Zolang zijn vorige niet aan het licht komt, ziet de toekomst met een nieuwe naam, een nieuwe look en een nieuwe woon- en werkomgeving, er hoopvol uit. Tenminste, als het aan Jacks begeleider Terry ligt. Hij is zo overtuigd van Jacks recht op een nieuw leven en herintreding in de samenleving, dat Jack hem wel moet geloven. Jacks nieuwe baan bevalt goed en hij raakt al snel bevriend met enkele collega's. Bovendien leert hij via zijn werk, ook zijn nieuwe vriendin kennen. In eerste instantie is Jack afwachtend, onzeker en gevoelig. Zijn verlegenheid is een goede maskering voor datgene wat de buitenwereld nooit te weten mag komen. Langzamerhand kruipt hij uit zijn schulp en groeit zijn zelfvertrouwen. Begeleider Terry kan niets anders dan trots zijn op zijn 'kroost', want alles verloopt zoals gepland.Regisseur:
John CrowleyJaar:
2007Duur:
100 minutenGenre:
Misdaad | Drama | RomantiekCast:
Andrew Garfield | Alfie Owen | Katie Lyons | Peter Mullan | Taylor Doherty | Shaun Evans | Anthony Lewis | Siobhan Finneran | James Young | Skye Bennett | Victoria Brazier | Madeleine Rakic-Platt | Josef Altin | Dudley Brewis | Leigh SymondsLand:
Verenigd KoninkrijkIMDB:
8 op 3507 stemmen (Website)DVD:
In Nederland op DVD uitgebracht op 12 mei 2009Recensie Boy A
Geschreven door Thijs Witty
Boy A vertelt het verhaal van de achttienjarige Jack Burridge die na jaren in een jeugdgevangenis te hebben gezeten in een nieuw leven wordt geworpen en een nieuwe identiteit krijgt aangemeten. Dat het een lange weg van re-integratie vergt, is niet het grootste probleem. Jack slaagt er in zijn nieuwe start mooi in te vullen. Toch blijkt het verleden onuitwisbaar. De tragedie ontvouwt zich wanneer een lokale krant zijn ware identiteit ontdekt.
Trailers / Foto's / Posters
» 1 foto
Reacties op Boy A (2)
31-12-2011 18:16
Ik had iig tijdens de film absoluut het idee dat hij een 2e kans verdiende, het bleek gewoon een hele sympatieke jongen te zijn die spijt had van zijn daden.Daarnaast


8/10