Yip Man (2008)
Filminformatie
Delen:
Synopsis:
Een waargebeurd verhaal dat zich afspeelt in de jaren ’30 in Fuoshan (China). Ip Man wordt door de hele stad bewonderd om zijn vechttechnieken en zijn integere levenswijze. Hij neemt als enige meester in de stad geen leerlingen aan en leeft een rustig, gelukkig leven. Wanneer de invasie van Japan een einde maakt aan zijn gelukzalige leven en het leven van al zijn stadsgenoten verandert de zaak. Een Japanse generaal daagt de verschillende meesters uit het stadje uit tot een gevecht. Ip Man is terughoudend en vindt het belangrijker om zijn gezin te onderhouden. Zijn houding verandert wanneer blijkt dat sommige gevechten tot de dood gaan... (Geschreven door GREAT martial art fan)Regisseur:
Wilson YipJaar:
2008Duur:
106 minutenTagline:
The celebrated Kung Fu master of Bruce Lee.Genre:
Actie | Biografie | Drama | HistorischCast:
Donnie Yen | Simon Yam | Siu-Wong Fan | Ka Tung Lam | Yu Xing | You-Nam Wong | Chen Zhi Hui | Lynn Hung | Hiroyuki Ikeuchi | Yu-Hang ToLand:
HongkongIMDB:
8.1 op 60766 stemmen (Website)DVD:
In Nederland op DVD uitgebracht op 12 januari 2010Reacties op Yip Man (3)
M1t9s85
10-10-2010 12:51
Film laatst gezien, en ik moet jullie zeggen: de omgeving, het verhaal, de gevechten... indrukwekkend! 30-08-2011 15:49
Heeel indrukwekkend inderdaad. De martial arts is zeer realistisch en bruut, het verhaal is gewoon heel mooi en wederom indrukwekkend en Donnie Yen is gewoon perfect voor deze rol. Een echte aanrader ook als je (net als ik) normaal gesproken niet zoveel naar Aziatische films kijkt. Deze film krijgt van mij een zeer verdiende 9!12-12-2011 01:27
Heb deel 2 van de week gezien en besloten dat deze toch een 10 van mij krijgt!1 van de beste martial arts films aller tijden mag je namelijk niet bestempelen met een 9 of lager.
