In the Land of Blood and Honey (2011)
Filminformatie
Delen:
Synopsis:
Jolie heeft zelf het script geschreven voor het liefdesdrama dat zich afspeelt tijdens de Bonische Oorlog en zich centreert rond een stel dat aan de vooravond van de oorlog voor elkaar valt. Hun relatie lijkt echter niet bestand tegen de gruwelen van de oplaaiende gevechten tussen de verschillende bevolkingsgroepen.Regisseur:
Angelina JolieJaar:
2011Duur:
127 minutenGenre:
Drama | Romantiek | OorlogCast:
Rade Serbedzija | Zana Marjanovic | Goran Kostic | Nikola Djuricko | Branko Djuric | Dzana Pinjo | Milos Timotijevic | Goran Jevtic | Dolya Gavanski | Fedja Stukan | Ermin Bravo | Irena Mulamuhic | Vanessa Glodjo | Jasna Beri | Jelena JovanovaLand:
AmerikaIMDB:
4.2 op 26177 stemmen (Website)Release:
In de Nederlandse bioscoop te zien vanaf 16 februari 2012DVD:
In Nederland op DVD uitgebracht op 19 juni 2012Nieuws:
- Artistieke poster In the Land of Blood and HoneyHet regiedebuut van Angelina Jolie.
- Trailer Angelina Jolie's In the Land of Blood & HoneyJolie's regiedebuut met oorlogsfilm over de gruwelen die zich in Bosnië afspeelden tussen 1992 en 1995.
- Tegenslag voor Angelina JolieZe krijgt geen toestemming om te filmen in Bosnie voor haar regiedebuut.
- Angelina Jolie kiest hoofdrol Bosnische Oorlog filmRegiedebuut Angelina Jolie over donkerste periode van het oude Joegoslavië.
Recensie In the Land of Blood and Honey
Geschreven door Thomas Hermssen
Angelina Jolie. Ze werd bekend als prachtige en getalenteerde actrice. Maar inmiddels is ze veel meer. Ze is de helft van Brangelina, moeder van ontelbaar veel kinderen, en sinds de opnamen van Lara Croft: Tomb Raider in Cambodja in 2001 maatschappelijk werkster. Ze is al jaren ambassadeur van de United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR) en schreef een boek over haar ervaringen. Al deze humanitaire inspanningen financiert ze met rollen in grote Hollywoodfilms. Van die inkomsten heeft ze nu ook haar debuut als filmregisseur en schrijver mede gefinancierd. Het onderwerp past perfect in haar humanitaire straatje: de Bosnisch-Servische oorlog. Eén van de grootste oorlogen uit de moderne geschiedenis. Al haar goede bedoelingen ten spijt komt de film niet echt uit de verf.
» Lees verder...





Dat zulke dingen op een duizendtal kilometer van je deur nog kunnen gebeuren houd je dus niet voor mogelijk.
Als je dacht dat je het ergste had gezien tijdens de nazi overheersing van Europa, dan is dit net even erg, ook hier zijn de massamoorden en concentratiekampen aanwezig, en dit in de jaren '90 !!
Dat Angelina Jolie hier een film over heeft gemaakt verbaasd me niets, gezien ze goed bekend is met deze materie in haar rol als VN-ambassadrice.
En als regiedebuut kan het wel tellen, het is een goed gemaakte film, misschien iets te lang, maar de essentie van het verhaal is duidelijk en dat is wat telt bij filmen als deze.
De boodschap kwam klaar en duidelijk over en ik weet zeker dat dat het enige was wat mevrouw Brad Pitt voor ogen had.
Als ze nog eens een film maakt over een gelijkaardig onderwerp, dan ben ik er nu al benieuwd naar.