The Hunger Games (2012)
Filminformatie
Delen:
Synopsis:
De Hongerspelen speelt zich af in de verre toekomst waarin de Verenigde Staten zijn opgedeeld in 12 districten die allen onder bewind staan van een centrale overheid. Elk jaar dwingt deze overheid elk district om twee kinderen te kiezen die moeten deel nemen aan de live op tv uitgezonden Hongerspelen, een gevecht op leven en dood die naast eer en glorie ook voedsel oplevert voor het winnende district. Jennifer Lawrence speelt de rol van de 16-jarige Katniss Everdeen, die furore maakt tijdens De Hongerspelen.Regisseur:
Gary RossJaar:
2012Duur:
142 minutenTagline:
The World Will Be WatchingGenre:
Actie | Drama | Sci-Fi | ThrillerCast:
Stanley Tucci | Wes Bentley | Jennifer Lawrence | Willow Shields | Liam Hemsworth | Elizabeth Banks | Sandra Ellis Lafferty | Paula Malcomson | Rhoda Griffis | Sandino Moya | Josh Hutcherson | Raiko Bowman | Dwayne Boyd | Anthony Reynolds | Judd LormandLand:
AmerikaIMDB:
7.3 op 248592 stemmen (Website)Release:
In de Nederlandse bioscoop te zien vanaf 22 maart 2012DVD:
In Nederland op DVD uitgebracht op 21 augustus 2012Nieuws:
- The Hunger Games wederom op één en langs de $400 miljoenAmerican Reunion en Titanic 3D openen aardig.
- The Hunger Games nog altijd op eerste plek in Nederlandse box office Nieuwkomers Wrath of the Titans en Haywire doen het ook redelijk goed.
- Hunger Games regisseur niet zeker voor sequelGary Ross zou te veel geld eisen van Lionsgate.
- Monsterzege voor The Hunger GamesAlleen Harry Potter 7.2 en The Dark Knight opende beter.
- Meer The Hunger Games nieuws (21 artikelen)
Recensie The Hunger Games
Geschreven door Arjan Welles
Na het immense succes van Harry Potter en de Twilight-reeks is het de droom van menig studiobaas om de rechten van een populaire kinderboekenreeks binnen te slepen. De jeugdliteratuur is in relatief korte tijd weer een belangrijke melkkoe voor de filmindustrie geworden. De nadruk ligt hierbij vaak op fantasy. Dat een succesvolle boekenreeks niet altijd een garantie is voor een succesvolle verfilming werd wel duidelijk bij missers als Eragon en The Golden Compass. The Hunger Games van Suzanne Collins was de volgende op de lijst om verfilmd te worden. Blijkbaar hadden de makers er zoveel vertrouwen in dat tijdens de opnames het vervolg Catching Fire al in productie werd genomen.
» Lees verder...Trailers / Foto's / Posters
Reacties op The Hunger Games (27)
Banned
13-03-2012 17:33
Volgens mij duurt deze film geen 54 min. filmtotaal ? 22-03-2012 14:13
The Hunger Games is een zeer goeie film! Realistisch, volwassen, top acteerwerk van Jennifer Lawrence, goeie soundtrack, een plot dat staat als een huis + een nagelbijtende spanning, knappe regie! Klein minpuntje. Het schokkende camerawerk. Het geeft de film stijl maar tijdens de actie toch iets teveel van het goeie. Maar zeker geen makke verfilming, zeker niet de zoveelste fantasy tiener pulp en vooral Géén twilight!! The Hunger Games is verre van te vergelijken met twilight, Hopelijk mag The Hunger Games het fantasy genre nieuw leven inblazen! 24-03-2012 10:59
Gisteren The Hungergames gezien (: en heeft redelijk aan m'n verwachtingen voldaan.Het verhaal ,dat ik kende,zat goed in elkaar.


Goed acteerwerk van alle acteurs
Enkel het grootste nadeel van de film was het camerawerk... >.< je kon gewoon niks volgen van de gevechtscenes dat het me irriteerde.


Dus ik vond het een redelijk goede film,wel lang wachten tot de Spelen eindelijk beginnen, maar dat is waarschijnlijk om trouw te blijven aan het boek.
8/10
24-03-2012 11:38
UnknowB schreef:
Dus ik vond het een redelijk goede film,wel lang wachten tot de Spelen eindelijk beginnen, maar dat is waarschijnlijk om trouw te blijven aan het boek.
8/10
Nee dat is de personage screentime geven zodat het publiek een band krijgt met het hoofdpersonage zodat het je wat kan schelen of ze sterft of niet tijdens de spannende scènes... En Peeta zat in die groep
24-03-2012 18:24
Banned schreef:
Nee dat is de personage screentime geven zodat het publiek een band krijgt met het hoofdpersonage zodat het je wat kan schelen of ze sterft of niet tijdens de spannende scènes... En Peeta zat in die groep 

ah OKé ;P
24-03-2012 20:46
Ik vond het een erg goede film, maar ik ben dan ook een fan van de boeken. De film volgt het boek zeér goed, maar zonder te 'slaafs' te zijn.Ik moet alleen wel toegeven dat ik op sommige momenten het camerawerk wat afleidend vond. Dit is natuurlijk gedaan voor de sfeer, maar ik vond het soms net iets té.
Ook vond ik dat het feit dat we niet alleen Katniss volgde een voordeel én een nadeel. Het voordeel is dat we veel meer zien, ook van andere personages (zoals de 'gamemakers').
Nadeel is dat we Katniss' gedachten missen. Ik had dan wel geen voice-over gewild, maar sommige dingen (
) niet helemaal duidelijk doorkomen.Nog een puntje van kritiek: ik vond dat het hele gedoe met het dertiende district niet zo goed werd uitgelegd. Nu weet ik dat dat belangrijker wordt in de vervolgen, maar op een gegeven moment in de film hebben ze het over 13 districten, maar door de hele film heen zijn er maar 12 deelnemende districten. De mensen met wie ik naar de film was snapte dat ook niet helemaal, en ik vermoed dat de meeste mensen die de boeken niet hebben gelezen dat dus ook wel zullen hebben.
En voor de mensen die willen weten wat er nu aan de hand is met het 13e distict (mogelijke spoiler, al leggen ze dat wel uit in het eerste boek):
.Hoe dan ook, een zeer goede boekverfilming die sommige dingen zelfs toevoegd.
Ik kan niet wachten op het vervolg!
26-03-2012 12:46
TheFirst schreef:
Nog een puntje van kritiek: ik vond dat het hele gedoe met het dertiende district niet zo goed werd uitgelegd. Nu weet ik dat dat belangrijker wordt in de vervolgen, maar op een gegeven moment in de film hebben ze het over 13 districten, maar door de hele film heen zijn er maar 12 deelnemende districten. De mensen met wie ik naar de film was snapte dat ook niet helemaal, en ik vermoed dat de meeste mensen die de boeken niet hebben gelezen dat dus ook wel zullen hebben.
En voor de mensen die willen weten wat er nu aan de hand is met het 13e distict (mogelijke spoiler, al leggen ze dat wel uit in het eerste boek):
.
En voor de mensen die willen weten wat er nu aan de hand is met het 13e distict (mogelijke spoiler, al leggen ze dat wel uit in het eerste boek):
.In het begin werd wel de situatie uitgelegd (textueel), maar hadden ze idd ook moeten melden van het 13de district
27-03-2012 20:04
Echt een topfilm!! maar het camerawerk was soms wel irritant. 28-03-2012 20:32
Ik wist niet dat hier een boekenserie van is. Op een avond vorige week zomaar besloten om even naar de film te gaan en zonder al te veel informatie van te voren ben ik de film in gegaan. Leuke film!!! Ik had helemaal geen fantasy verwacht, dus wel grappig om in de bioscoopzaal te zitten en ineens hele aparte typetjes (de stadse mensen met hun roze/blauwe haar en kleurrijke kleding a la Lady Gaga) voorbij te zien komen. Dus ik moest even wennen aan het hele verhaal en idee achter de film (een andere samenleving dan waar wij inleven haha).Ik ben het met anderen eens dat het camerawerk soms wat irritant is door de schokkende bewegingen en teveel inzoomen. Wat ook al werd genoemd, waar ik het ook mee eens ben, is het gemis aan een heldere introductie in het hele thema/verhaal, bijvoorbeeld dat het hele idee rondom de districten niet zo goed wordt uitgelegd in het begin. Dat gaat vrij snel voor mensen die de boeken niet gelezen hebben.
Wat ik ook een beetje een zijweg vind in de film is Gale. Overduidelijk dat hij Katniss (leuke naam trouwens) leuk vindt en waarschijnlijk ook andersom, maar daar wordt weinig aandacht aan geschonken. Maar ik wist niet dat er nog een vervolg komt.... dus ik wacht af..
30-03-2012 16:31
TheFirst schreef:
En voor de mensen die willen weten wat er nu aan de hand is met het 13e distict (mogelijke spoiler, al leggen ze dat wel uit in het eerste boek):
.Bedankt. Ik vroeg het me al af.
30-03-2012 18:19
Ik vond het stuk met het brood (eerste ontmoeting van Katniss en Peeta) ook niet heel duidelijk. Net als de dood van haar vader. Ik snap het dan nog wel, heb de boeken gelezen.
02-04-2012 12:29
Het is een mix van Battle Royal meets The Running Man meets Surviving The Game. Best leuk gedaan, hoofdrolspeelster doet het prima en draagt ook de film.Zat me alleen te ergeren aan de cameraman met parkinson (waardoor de brute gedeeltes van de film niet te zien waren) en af en toe de welbekende emo scenes.
Beter dan verwacht!
7.0
08-04-2012 12:41
leuke film maar had mis wel iets harder mogen zein zoals
in het boek more blood +_+
maar een mooie fim
goede boekverfilming
en een goed hoofdrolspeelster
een 8/10
14-04-2012 13:07
De hype van het voorjaar van 2012 en dat is zeker niet onverdiend. Heb de boeken niet gelezen, dus over de verschillen kan ik wel niet oordelen.Wie veel bloed verwacht, komt misschien wel bedrogen uit. Nadruk ligt vooral op het personage van een briljant acterende Jennifer Lawrence, die deelneemt aan de Hunger Games in plaats van haar jonge zusje. Die spelen zijn leuk uitgewerkt als een moderne (en vanop afstand controleerbare) versie van gladiatorenspelen, waar ook zoeken naar sponsors en het geven van interviews bijhoren. Eén van Katniss' begeleiders is ex-winnaar Haymitch, een leuke bijrol voor Woody Harrelson.
Pas halfweg beginnen de eigenlijke spelen, waarbij slechts één overlever kan zijn. De spelen bieden een paar aardige gevechten (al blijft het allemaal nog redelijk braaf), maar ook ruimte voor emotie tussen Katniss en Peeta. Origineel is wel dan deze relatie ook
.Al bij al een prima mix van spanning en romantiek. Tieners zijn wel de hoofddoelgroep (al was het publiek in de bioscoop toch zeer gevarieerd), maar de makers nemen hun publiek zeker wel serieus. Aanrader dus.
28-04-2012 13:39
ik heb m gisteravond in de bios gezien. ik vond het zwaar, zwaar tegenvallen. de opbouw naar waar het om gaat duurt veel te lang, er moet veel te veel uitgelegd worden. aldaar ontstaat een truman show-achtige setting waarin het spel gespeeld. volkomen clichématig en voorspelbaar wikkelt de film zich vervolgens af naar een wazig einde. ik begrijp eigenlijk niet zo goed waarom iedereen toch zo redelijk positief er over is, maar dat zal aan mij liggen. de spelpresentator (die voor de enige glimlach in de film zorgde) en kattnis (die heel goed werd geacteerd) zorgden ervoor dat ik tot het einde ben blijven zitten. 03-05-2012 20:32
redelijke film, geen eens een geweldige. Ik had er meer van verwacht! Het camerawerk was matig, het beelde schockte heel erg bij alle gevechtsscenes, erg jammer. Leuk om eens te zien maar niet een film waar je lang over napraat. jammer, er had meer in kunnen zitten6/10
17-07-2012 23:15
Ik vind dit een geweldige film, wat kan ik erover zeggen. Mooie aankleding, geweldige acteerprestaties van Katniss, Effie en Stanley Tucci. Josh Hutcherson helaas minder.Het verhaal op zich is gewoon sterk en ik vind dat het eerste deel ook zeer interessant is, ook al zit daar nog geen actie in.
Puntje van verbetering: camerawerk was soms misselijkmakend.
22-08-2012 10:33
Gisteravond gezien. De hype rond deze film/ boekenserie ontgaat mij volledig. Het concept van de Honger Spelen is best aardig (hoewel zeker niet origineel), maar slecht uitgewerkt en veel te braaf. De vormgeving staat me ook totaal niet aan, en matcht vaak totaal niet met elkaar. Om over de toch wat opmerkelijke plotholes maar te zwijgen.Het geheel komt op mij nogal over op een geforceerde poging tot een nieuwe hit in het young adult genre, hopend op een zelfde soort succes als reeksen als Harry Potter en Twilight. Gelukkig is The Hunger Games bij lange na niet zo slecht als laatstgenoemde, en volgens mij is dat dan ook de reden waarom veel kijkers van buiten de doelgroep er nog zo positief over zijn.
Toegegeven, het verhaal kijkt wel lekker weg, met name vanaf het moment dat de spelen ook daadwerkelijk beginnen, en de acteerprestaties zijn ook nog wel te pruimen. Hiervoor zou ik de film nog wel met een zesje willen beoordelen, ware het niet dat de regie en montage afdeling flink hun best hebben gedaan om de film zo onkijkbaar mogelijk te maken. Camerawerk van Dr. Bibber; teveel aan close ups; extreem korte shots op momenten waar het totaal niet nodig is.. Maar het meest ergerlijke vond ik nog wel het overschot aan totaal overbodige flashbacks. Seriously? Moeten we nu alweer naar hetzelfde verhaal van Lenny Kravitz luisteren wat hij nog geen halfuur geleden al heeft verteld? Pff..
5/10
22-08-2012 21:52
UndercoverPanda schreef:
Maar het meest ergerlijke vond ik nog wel het overschot aan totaal overbodige flashbacks. Seriously? Moeten we nu alweer naar hetzelfde verhaal van Lenny Kravitz luisteren wat hij nog geen halfuur geleden al heeft verteld? Pff..
Die 'flashbacks' waren echt te idioot voor woorden.
Voor de rest ben ik het ook aardig met je eens.
Ik vind het jammer dat er niet wat meer is gedaan om de geschiedenis van die districten en de grote verschillen daartussen duidelijk te maken.
Voor iemand die de boeken niet kent (zoals ik) had dat misschien de diepgang gegeven die ik miste.
Verder vond ik dat een aantal dingen die voor de oplettende kijker wel begrijpbaar zijn toch wel wat meer aandacht hadden mogen krijgen.
Zoals bijvoorbeeld
. 22-08-2012 22:35
centr1no schreef:
Verder vond ik dat een aantal dingen die voor de oplettende kijker wel begrijpbaar zijn toch wel wat meer aandacht hadden mogen krijgen.
Zoals bijvoorbeeld
.
Zoals bijvoorbeeld
.Dat was ook al zoiets ja. Wat ik nog vreemder vond:


08-09-2012 21:29
Heel mooie film is dit wel.Mooie decors en locaties, prachtige kostuums en prima vertolkingen.
Ook met het verhaal zit het wel goed, al had wat meer duiding over het waarom ze die 'Hunger Games' moeten doen wel gemogen.
Maar wellicht komt die uitleg nog in een van de volgende delen.
Leuk om Donald Sutherland ook weer eens te zien, zijn scène op het einde van de film laat duidelijk merken dat er dus nog een vervolg aankomt.
Ik ben er nu al benieuwd naar.
08-09-2012 23:01
Tarkus schreef:
Ook met het verhaal zit het wel goed, al had wat meer duiding over het waarom ze die 'Hunger Games' moeten doen wel gemogen.
Leer eens op te letten Tarkus! Dit word meermaals vermeld in de film...
09-09-2012 15:49
UndercoverPanda schreef:

Gewoon voor de duidelijkheid:
- vond ik anders nog wel vrij duidelijk. 16-09-2012 20:00
Tegen vallende film met een hoop tegenstellingen.Opbouw duurt veels te lang, traag saai.
Dan als de spelen daadwerkelijk beginnen lijkt het wel of ik hele stukken gemist heb.

Film duurde te lang en mist een bad ass hero.
Slappe trage film.
24-10-2012 15:21
Mwah...was wel aardig. Ik zal 'm niet gauw een 2e keer kijken, maar het acteerwerk van Jennifer Lawrence was in orde. Goede actrice is dat met een leuk koppie. 18-01-2013 15:52
Banned schreef:
The Hunger Games is een zeer goeie film! Realistisch, volwassen, top acteerwerk van Jennifer Lawrence, goeie soundtrack, een plot dat staat als een huis + een nagelbijtende spanning, knappe regie! Klein minpuntje. Het schokkende camerawerk. Het geeft de film stijl maar tijdens de actie toch iets teveel van het goeie. Maar zeker geen makke verfilming, zeker niet de zoveelste fantasy tiener pulp en vooral Géén twilight!! The Hunger Games is verre van te vergelijken met twilight, Hopelijk mag The Hunger Games het fantasy genre nieuw leven inblazen!
Eens! De acteurs doen het allemaal geweldig, Jennifer Lawrence is perfect voor de hoofdrol maar mijn favoriet was toch wel Woody Harrelson als Haymitch. Hij legt er precies de juiste dosis humor in, en ik vind Haymitch als personage ook fantastisch. Gewoon een gast die lekker overal schijt aan heeft. Top!
Ook met je minpunt ben ik het eens. Die shakycam is af en toe echt ondraaglijk, om misselijk van te worden en van de actie (vooral in het begin van de games) zie je vrij weinig. Ik snap dat het niet harde r-rated actie kan zijn (al zou dat wel heel tof zijn
en
Maar dat vergeef ik de film, omdat het verhaal zo goed is, je leeft makkelijk met de personages mee en de wereld zelf ziet er prachtig uit! The Hunger Games is inderdaad GEEN twilight, het mikt misschien wel op hetzelfde tienerpubliek maar ook voor volwassenen is dit genieten. The Hunger Games bevat alles wat Twilight miste, het is voor de leken die het boek net als ik niet gelezen hebben ook prima te volgen en verre van zoetsappig en absoluut niet zo'n slappe hap als Twilight.
Er is absoluut nog ruimte voor verbetering in Catching Fire die dit jaar verschijnt. Maar ik kijk er wel ontzettend naar uit!
08-05-2013 14:09
Had wel verwacht dat ie goed zou zijn, maar ZO goed! Geweldige film! Kan niet wachten op deel 2!9/10







