Fight Club (1999)
Filminformatie
Delen:
Synopsis:
Een jongeman baalt van zijn doodlopende carrière en kleurloze leven. Samen met een vriend, Tyler Durden genaamd, creëert hij een nieuwe club waarin mannen hun frustraties kunnen afreageren door elkaar tot pulp te slaan: de zogeheten Fight Club. Al snel vindt hun initiatief navolging en ontstaan er overal in het land nieuwe clubs.Regisseur:
David FincherJaar:
1999Duur:
139 minutenTagline:
How much can you know about yourself if you've never been in a fight?Genre:
Actie | Drama | ThrillerCast:
Edward Norton | Brad Pitt | Helena Bonham Carter | Meat Loaf | Zach Grenier | Richmond Arquette | David Andrews | George Maguire | Eugenie Bondurant | Christina Cabot | Sydney 'Big Dawg' Colston | Rachel Singer | Christie Cronenweth | Tim De Zarn | Ezra BuzzingtonLand:
Amerika | DuitslandIMDB:
8.7 op 284222 stemmen (Website)Trailers / Foto's / Posters
Reacties op Fight Club (123)
13-05-2004 15:52
Hele goeie film. En ikzelf ben van mening dat geweld in een film niet ALTIJD MOET, net zoals bloot (OK wat een vergelijking), maar soms is het wel zo functioneel. Bij deze film heb ik soms wel dat ik denk OK MOET DIT???? Maar ja dat had ik ook bij American History X, ik schrok me echt GEK bij die ene scene die jullie bedoelen. Maar ja in het geheel genomen is dit een grandioze film, al moet ik eerlijk zeggen dat ik het eerst niet helemaal begreep, maar ja dat heb je als je half zit te kijken. 13-05-2004 16:07
Deze film heb ik twee keer gezien: geweldig!Waarom? Vanwege de enorme 'oh zit het zo' aan het eind! Maar de hele film is heel goed uitgewerkt, ik kon me goed identificeren met de hoofdpersonen (Brad en Edward) en hun blik op de wereld! Het geweld is hard, maar is niet zinloos gebruikt: het geeft aan hoe ze zich voelen en zijn (ook de maatschappij)
De hele film zit vol met harde grappen, waarvan je soms niet weet of ze om te lachen zijn of niet! En hele coole weetjes en onzin. En dat maakt de film in totaal op:
13-05-2004 16:33
Deze film is anarchie, en anarchie, dat zijn we niet gewend, dat hoor je aan de reacties. Deze film is (haast puberaal) extreem maar goed, er bestaat dan ook niet zoiets als gematigde anarchie...De film laat je stilstaan bij de consumptiegerichte ikea-maatschappij en doet dat niet subtiel. Rammen! Ik vind het geweld (als we het daar dan toch over hebben) in de film juist wel iets nobels hebben. Er zijn ook geen onschuldige slachtoffers. De gewone man neemt het heft in handen en kiest bewust ergens voor. Waarvoor precies, dat is in wezen niet relevant.
13-05-2004 16:33
naar mijn mening niet zo goed als Se7en (kan ook bijna niet) maar toch een van de betere thrillers die er is8.5/10
13-05-2004 19:14
Deze film heeft, wat mij betreft, een beetje het "Pulp Fiction-syndroom". Er wordt teveel over geluld, iedereen vindt ze "meesterlijk" en het is gewoon not-done om deze films niet goed te vinden. Ook beginnen een hoop mensen van die standaard intellectuele praat uit te slaan (ik heb allang door dat jullie dat ergens gelezen hebben hoor Begrijp me goed, ik vind allebei de films hardstikke goed. Maar alleen om deze reden komen ze niet voor in mn top 10 beste films.
13-05-2004 19:40
ik _vind_ het de beste film.. gewoon de bedoeling ervan en uitleg is er al gegeven. ik erger me eerder aan mensen die het gewoon een goeie film vinden omdatie in de top 250 staat van een imdb en omdat brad pitt erin speelt, en niet zien wat er met de film bedoeld wordt (net als troy..)9.99/10
13-05-2004 20:36
sjoerd schreef:
Misschien moeten we er een actiegroep voor oprichten en de Rembrandttoren bestormen. Vrijwilligers?
Jaaaaaaah!
Mh.. Ik heb de film een tijdje gemeden omdat ik het niet zo heb op geweld - hoewel ik graag thrillers en horrors kijk, maar het gaat me om de spanning - maar uiteindelijk toch eens op tv gezien. De god ganse tijd zat ik met breed gesperde ogen naar het scherm te kijken omdat ik het niet snapte en dacht "Waar gaaaaaat het over." En toen ik het eindelijk snapte dacht ik "toppie film"
13-05-2004 21:21
mankind schreef:
ik _vind_ het de beste film.. gewoon de bedoeling ervan en uitleg is er al gegeven. ik erger me eerder aan mensen die het gewoon een goeie film vinden omdatie in de top 250 staat van een imdb en omdat brad pitt erin speelt, en niet zien wat er met de film bedoeld wordt (net als troy..)
9.99/10
9.99/10
Waarom schenk je deze film die ene decimaal niet?
14-05-2004 10:10
..perfecte film...goed acteer werk
briljant script.
goede regie..
fantastische cynische zwarte humor.
...titel klinkt een beetje als een goedkope vandamme film...
maar dat is het zeker niet...
14-05-2004 10:50
Dr_Frickin_Evil schreef:
Deze film heeft, wat mij betreft, een beetje het "Pulp Fiction-syndroom". Er wordt teveel over geluld, iedereen vindt ze "meesterlijk" en het is gewoon not-done om deze films niet goed te vinden. Ook beginnen een hoop mensen van die standaard intellectuele praat uit te slaan (ik heb allang door dat jullie dat ergens gelezen hebben hoor
).
Begrijp me goed, ik vind allebei de films hardstikke goed. Maar alleen om deze reden komen ze niet voor in mn top 10 beste films.
Begrijp me goed, ik vind allebei de films hardstikke goed. Maar alleen om deze reden komen ze niet voor in mn top 10 beste films.
Vel gewoon je eigen oordeel. Ik snap niet waarom deze films niet je 'je top10' mogen, alleen omdat het een hype is.
Het is ook niets voor niets een hype, het is gewoon best een goede film.
15-05-2004 13:09
mankind schreef:
ik erger me eerder aan mensen die het gewoon een goeie film vinden omdatie in de top 250 staat van een imdb en omdat brad pitt erin speelt, en niet zien wat er met de film bedoeld wordt (net als troy..)
Kan jij mij als n00b dan aub even uitleggen wat er met de film bedoeld wordt?
15-05-2004 19:16
Dr_Frickin_Evil schreef:
Deze film heeft, wat mij betreft, een beetje het "Pulp Fiction-syndroom". Er wordt teveel over geluld, iedereen vindt ze "meesterlijk" en het is gewoon not-done om deze films niet goed te vinden. Ook beginnen een hoop mensen van die standaard intellectuele praat uit te slaan (ik heb allang door dat jullie dat ergens gelezen hebben hoor
).
Begrijp me goed, ik vind allebei de films hardstikke goed. Maar alleen om deze reden komen ze niet voor in mn top 10 beste films.
Begrijp me goed, ik vind allebei de films hardstikke goed. Maar alleen om deze reden komen ze niet voor in mn top 10 beste films.
Dus jij baseert je top10 films op wat de andere van een film vinden? Ik weet niet hoe het bij jou zit maar als ik een film goed vind en ik vind het een plaats in de top10 waard dan houden praatjes van andere mensen over deze film mij echt niet tegen om hem goed te vinden
27-05-2005 09:23
Meesterlijke film. Net als het boek overigens. 27-05-2005 12:02
hele goeie film vooral het einde is bizar 28-05-2005 11:33
Omdat het een Amerikaans / Duitse productie is. 28-05-2005 12:14
Ik weet alleen dat Pulp Fiction een van de slechtste films die ik ooit heb gezien is. Fight Club is een goeie film 28-05-2005 15:10
wie ken me vertellen hoe de film heet van edward norton, waar hij geholpen wordt door zijn advocaat zoadat hij niet in de bak beland....is heeel lang gelden dat ik die film gezien heb maar ken het me maar vaagjes herrineren speelt volgens mij samen met richard gere en dan is hij de advocaat denk ik die hem helpt!!
28-05-2005 15:21
karim schreef:
wie ken me vertellen hoe de film heet van edward norton, waar hij geholpen wordt door zijn advocaat zoadat hij niet in de bak beland....
is heeel lang gelden dat ik die film gezien heb maar ken het me maar vaagjes herrineren speelt volgens mij samen met richard gere en dan is hij de advocaat denk ik die hem helpt!!
is heeel lang gelden dat ik die film gezien heb maar ken het me maar vaagjes herrineren speelt volgens mij samen met richard gere en dan is hij de advocaat denk ik die hem helpt!!
Primal Fear
28-05-2005 16:23
Ja en hij komt vrijdag de dag daarop op Net 5. Als je hem toevallig nog eens wou zien. Even over Fight Club. Die vond ik zo wazig. Na een keer kijken was ik zo verwarrend erdoor. Maar van zo een films moet je houden. Je moet het vaker zien om het te begrijpen. Misschien doe ik dat wel donderdag. Wil toch wel eens snappen waarom jullie hem zo goed vinden. Maar de acteurs zijn wel weer goed aan het acteren. Das een van die pluspunten dat deze film zo goed maakt. Nou moet ik nog de rest van het verhaal begrijpen. 28-05-2005 16:48
Jah..ik begreep deze film pas echt na de vierde keer of zo..Maar is echt een goeie film
28-05-2005 16:51
Deze film is echt de shit. Wie deze film nog niet heeft gezien in zn leven mist echt wat. En das geen gelul. 28-05-2005 19:45
karim schreef:
wie ken me vertellen hoe de film heet van edward norton, waar hij geholpen wordt door zijn advocaat zoadat hij niet in de bak beland....
is heeel lang gelden dat ik die film gezien heb maar ken het me maar vaagjes herrineren speelt volgens mij samen met richard gere en dan is hij de advocaat denk ik die hem helpt!!
is heeel lang gelden dat ik die film gezien heb maar ken het me maar vaagjes herrineren speelt volgens mij samen met richard gere en dan is hij de advocaat denk ik die hem helpt!!
Primal fear komt aanstaande vrijdag op tv.
29-05-2005 14:53
Geweldige film, na de tweede keer begreep ik hem pas goed. 29-05-2005 19:26
Een goede film, maar Edward Norton heeft ook laten zien dat ie zijn vak goed kan doen. In de film The Score laat ie goed zien wat voor mongool die is.In andere woorden " films van Edward
Zeker kijken.
29-05-2005 19:51
Blijft één van m'n favoriete films, al heel vaak gezien, maar gaat nooit vervelen. Norton en Pitt in topvorm! 31-05-2005 12:33
Gewoon 1 woord geweldig. Zo'n heerlijke vage film, mooie shotjes van Pitt midden in de film die je bijna niet ziet. En heel mooi hoe het verhaal is opgebouwd en dat je er pas op het laatst achterkom hoe alles zit.Ook mooi is hoe David Fincher de samenleving weergeeft in deze film. Het gaat allemaal om hebzucht.
31-05-2005 13:49
Kan iemand mij uitleggen wat er zo geweldig is aan meneer Pitt? Ik heb de indruk dat men hem zo geweldig vindt om zijn looks. Of heb ik dit nou verkeerd? 31-05-2005 14:49
Was dat nou weer voor een vraag. We zijn toch hier geen krijsende wijfies die met open mond naar die Brad zitten te staren hoe lekker die wel niet mag zijn. Hij acteert gewoon zeer naar wens in deze film. Je mag hem ergens anders afkraken, maar hierin zou dat niet echt op zijn plaats zijn. Top hoe Norton en Pitt zo gemeen tegenelkaar doen, dat vond ik ook prima gedaan. Niet mijn favoriete film, maar zeker een heel aardige dat wel. 31-05-2005 15:29
tja...alles is goed aan deze film
goed verhaal
goed acteer werk
goede regie.met mooie fotografie.
super goede git zwarte humor (je moet er van houden)
...
een van de beste films allertijden
31-05-2005 16:39
henkie schreef:
In de film The Score laat ie goed zien wat voor mongool die is.
01-06-2005 15:48
Veel over gehoord, maar nooit gezien. Dus deze keer laat ik niet voorbijgaan. 01-06-2005 20:33
Best een aardige film, begrijp alleen dat enorme waarderingscijfer en al de superlatieven erover niet zo goed. Er wordt zeker goed geacteerd enzo maar waar hebben we het over; levensmoeie yuppies die elkaar lekker in elkaar gaan meppen om hun levensenergie terug te krijgen.....yeah right!
Maar wellicht mis ik iets in deze film wat jullie allemaal wel zien. Maar wat dan?
een 6.8
01-06-2005 20:44
als dat je beschrijving van de film is, heb je inderdaad het een en ander gemist ja 02-06-2005 10:12
Jezus dude, het lijkt wel of je de halve film gemist hebt idd.Maar, dit is er een die je niet kan laten schieten. Echt een prachtige film, een pareltje.
02-06-2005 11:11
Hele gave film !! Echt een aanrader.. al moet je al dat geweld wel een beetje diggen.En AmAzE.. je hebt er niet zoveel van begrepen.. maakt niet uit, is ook niet makkelijk
02-06-2005 11:24
Ik vind de omschrijving van AmAzE best goed eigenlijk... verder gaat de film nergens over, hoe existentialistisch Brad Pitt ook uit z'n nek lult. 02-06-2005 11:25
Grandioos goeie film,verplichte kost voor alle mensen die zich amders zouden vervelen vanavond.Top geacteerd.De cijfers voor deze film zijn totaal correct.02-06-2005 11:53
Michaell schreef:
Veel over gehoord, maar nooit gezien. Dus deze keer laat ik niet voorbijgaan. 
Same for me. Ik verheug me erop. De reactie komt asap.
02-06-2005 13:14
Ik weet niet of het al gezegd is maar op NOS teletekst pagina 420, 421 staat een mooie achtergrond over Fight Club 02-06-2005 13:18
AmAzE schreef:
Maar wellicht mis ik iets in deze film wat jullie allemaal wel zien. Maar wat dan?
Moeilijk uit te leggen. Laat ik het erop houden dat Fight Club doel treft waar American Beauty nogal eens de plank misslaat.
02-06-2005 14:05
Kan iemand mij uitleggen waar "Soap" op slaat? Heeft het nog verder een diepere betekenis? 02-06-2005 14:22
In Fight Club maakt het personage van Brad Pitt bommen met als ingredient zeep geloof ik... 02-06-2005 14:27
Na de vele reacties lijkt het mij een goed idee om deze film toch maar eens te gaan kijken, er zit vast meer in dan een stel elkaar tot pulp slaande jongeren.02-06-2005 14:59
verrek dat deze nou uitgerekend vanavond komt 02-06-2005 17:18
Sorry hoor, maar wat een ontiegelijk overgewaardeerd filmpje. Heb hem een paar keer gezien, met de gedachte, misschien zit er toch een verhaal in, maar nog steeds .... NEE. SLechte muziek en Bradje staat meer in zijn ontblote bovenlijf dan dat ie wat doet of zegt.Afrader.
02-06-2005 17:40
Veel gehoort over deze film, maar nog nooit gezien.Moet maar ff verandering in komen.
02-06-2005 19:13
Bosmans schreef:
Sorry hoor, maar wat een ontiegelijk overgewaardeerd filmpje. Heb hem een paar keer gezien, met de gedachte, misschien zit er toch een verhaal in, maar nog steeds .... NEE. SLechte muziek en Bradje staat meer in zijn ontblote bovenlijf dan dat ie wat doet of zegt.
Afrader.
Afrader.
PARDON??
Wat denk je wel niet. Dit is de beste film OOIT. Brad Pitt is perfect gecast. Camerawerk is subliem. Het verhaal is origineel en typisch van deze tijd. De film is grappig, schokkend, mooi om naar te kijken, en geeft te denken na afloop. Thema's die de film roert..gewoon te mooi. En de film is naast de kritische kijk op deze consumeer-maatschappij ook nog super ENTERTAINMENT.
02-06-2005 19:31
moest m toch maar ens gaan zien dan 02-06-2005 20:11
'k had niet echt hele hoge verwachtingen toen ik deze voor het eerst zag. Ik verwachtte een beetje een domme actiefilm.En als je dat verwacht, dan is dit er wel 1 om steil van achterover te slaan. Wat een geweldige film is dit! Dom? Absoluut NIET, het verhaal is origineel en de cast levert ook zeer goed werk af.
En dan is daar natuurlijk de meesterlijke ontknoping.
Dit is ZEKER een aanrader. Er hangt een beetje een apart sfeertje in, en moet je niet erg vinden (ik vond 't prachtig bijvoorbeeld, anderen trekken hun neus ervoor op).
02-06-2005 20:54
Geweldige film, heb hem ook op DVD.Bosmans ik betwijfel dat je deze film meer dan een keer hebt gezien want als je een beetje oplet dan zie je dat er een subliem verhaal achter zit.
02-06-2005 21:13
Zooooo VAAG! Dat verhaal echt van.. ??? 02-06-2005 22:10
Alleen de muziek is al vet. Deze film moet je 1 keer in je leven gezien hebben...de filosofie van Tyler (Pitt) is echt ontzettend slim uitgedacht. En vette effecten ook trouwens. 02-06-2005 22:58
Fight Club is naar mijn mening Fincher's beste. De film is leuk, intelligent, indrukwekkend en bizar. Het geweld in de film is slechts een bijzaak, hoe sterk het ook aanwezig is. Aan het einde volgt een plotwending, die een groot gedeelte van de film totaal op zn kop zet. Deze komt de film alleen maar ten goede.
Het acteerwerk is zowel van Pitt als Norton geweldig. Bij beide acteurs behoren de personages in deze film tot hun beste acteerprestaties.
Een meesterkwerk.
03-06-2005 01:18
Heb em net gezien, het is een absolute topper. En wie het gewoon een clubje vechtende mannen vindt, heeft er niks van begrepen.
03-06-2005 09:31
after vigorous sex with Tyler Durden] Marla Singer: My God. I haven't been fucked like that since grade school.
--------------------------------------------------------------------------------
hehehe... moet altijd zo lachen om deze film
03-06-2005 16:34
Sjon Ween schreef:
En wie het gewoon een clubje vechtende mannen vindt, heeft er niks van begrepen.
Gelijk heb je. Daarom was ik nogal geschokt toen ik er gisteren op IMDb achterkwam dat er een game is die gebaseerd is op deze film.
03-06-2005 16:39
ik heb met zojuist gekeken ik het begin zul je inderdaad die inruk van dat vechtende groepje mannen krijgen, maar later wordt het duidelijk dat het om veel meer gaat, en het een stuk minder simpel is
03-06-2005 19:37
bullet-time schreef:
PARDON??
Wat denk je wel niet. Dit is de beste film OOIT. Brad Pitt is perfect gecast. Camerawerk is subliem. Het verhaal is origineel en typisch van deze tijd. De film is grappig, schokkend, mooi om naar te kijken, en geeft te denken na afloop. Thema's die de film roert..gewoon te mooi. En de film is naast de kritische kijk op deze consumeer-maatschappij ook nog super ENTERTAINMENT.
Wat denk je wel niet. Dit is de beste film OOIT. Brad Pitt is perfect gecast. Camerawerk is subliem. Het verhaal is origineel en typisch van deze tijd. De film is grappig, schokkend, mooi om naar te kijken, en geeft te denken na afloop. Thema's die de film roert..gewoon te mooi. En de film is naast de kritische kijk op deze consumeer-maatschappij ook nog super ENTERTAINMENT.
Nou .....euhh....precies wat ik zeg. Jouw hoogdravende gezever verandert daar weinig tot niets aan.
29-03-2006 00:36
Lumière schreef:
Fight ClubAan het einde volgt een plotwending, die een groot gedeelte van de film totaal op zn kop zet. Deze komt de film alleen maar ten goede.
Het acteerwerk is zowel van Pitt als Norton geweldig. Bij beide acteurs behoren de personages in deze film tot hun beste acteerprestaties.
Het acteerwerk is zowel van Pitt als Norton geweldig. Bij beide acteurs behoren de personages in deze film tot hun beste acteerprestaties.
inderdaad .. meestal kan je wel een beetje gissen hoe het einde gaat lopen..
maar met deze heb je zo'n plotwending... dit kan je nooit bedenken als je eerst een groep mannen zit beuken
29-03-2006 13:39
Waarom op bbc rond deze rottijd 29-03-2006 17:00
Toob schreef:
Waarom op bbc rond deze rottijd
In Engeland is het een uur eerder. Dat is natuurlijk nog steeds laat maar niet zo laat als hier. Dat het op BBC is kan ik verder ook niet helpen, beter BBC dan SBS6.
29-03-2006 19:58
Damn, dit is echt zo'n ongelofelijk coole film. Echt geniaal! Absoluut kijken
29-03-2006 19:59
Een van de beste openingscredits ooit 31-03-2006 15:59
Echt echt echt echt een van de beste films die ik ooit heb gezien. Echt heel goed. Plotwendingen, camera werk, special effects etc. Super goed geacteerd allemaal. Man man wat was ik onder de indruk van Brad na deze film. Ik vond hem altijd een overgewaardeerd doetje, nu absoluut niet meerAls je de kans hebt: Kijken!!
01-04-2006 13:41
Geweldige film die natuurlijk niet 'in je film collectie mag ontbreken'. Daarom kijk ik hem nu ook niet, het is mij veel te laat. De DVD komt binnenkort wel weer 'n keer aan de beurt! 02-04-2006 13:15
Symb-watcher schreef:
Damn, dit is echt zo'n ongelofelijk coole film. Echt geniaal!
Absoluut kijken
Absoluut kijken
Mwah laatste tijd is hart van nederland er toch na? Dus sbs6 overleef ik wel
Mhm jammer volgende keer beter kanaal+tijd hoop ik
02-04-2006 13:38
Matige film, ooit een 6 gegeven ofzo. Slechte plottwist, zonder was het nog wel een goede film geweest, nu is het maar matig.Het camerawerk is ook bedroevend.
02-04-2006 18:07
Mr. Scotch schreef:
t camerawerk bedroevend...?
eeuh...
kan je dat uitleggen?
eeuh...
kan je dat uitleggen?
Wannabe stylish, ik vond het maar storend.
02-04-2006 18:52
Ja! BBC = geen ondertitels (ligt eraan hoe je het bekijkt, ik vind ondertitels irritant) + geen reclame + geen andere zooi die je meestal krijgt bij commerciële zenders. Ik ga hem wel opnemen, maar voordeel is, is dat er op de opname niets anders dan de film staat (geen reclame, ondertitel, zenderlogo).
En natuurlijk een goeie film, dat luchtige stijl bij de meeste stukjes spreekt me wel aan.
02-04-2006 19:06
Het spijt me zeer, maar David Fincher is niet de bedenker van dit verhaal. Dat is toch echt Chuck Palahniuk. 02-04-2006 20:44
Zorah schreef:
Het spijt me zeer, maar David Fincher is niet de bedenker van dit verhaal. Dat is toch echt Chuck Palahniuk.
yup, helemaal gelijk. en in 't boek gebeurd ook echt 4x zoveel als in de film. dit is echt zo'n film die mensen hun leven kan veranderen. ik hoorde op 't net van iemand die na t zien van deze film die hele materiele troep achter zich heeft gelaten. r-e-s-p-e-c-t!
02-04-2006 21:15
Ik kan hier een heel lang verhaal over schrijven maar dit is een film die je gezien moet hebben en waar je eigenlijk de DVD van moet kopen. Ik heb em al 6 keer gezien en hij blijft meesterlijk. Dit is hoe een film moet zijn. 02-04-2006 23:55
De reden waarom fight club zo aanslaat is omdat veel mensen niet de ballen hebben om te doen wat edward norton in de film doet. Het is in ieder geval een fantastische film en ik ga 'm nu kijken.
03-04-2006 10:13
Drasko schreef:
ik hoorde op 't net van iemand die na t zien van deze film die hele materiele troep achter zich heeft gelaten. r-e-s-p-e-c-t!
Naam, adres?
Wilt u een papiertje om uw broodje aap?
03-04-2006 11:15
shahrzad schreef:
De reden waarom fight club zo aanslaat is omdat veel mensen niet de ballen hebben om te doen wat edward norton in de film doet.
Het is in ieder geval een fantastische film en ik ga 'm nu kijken.
Het is in ieder geval een fantastische film en ik ga 'm nu kijken.
Wat Daredevil doet heb ik ook de ballen niet voor. Beetje vreemd argument, en inderdaad ook een vreemd voorbeeld van me. Het is in heel veel films zo dat de hoofdpersoon dingen doet die jij normaal gesproken nooit zou doen.
03-04-2006 18:28
wat ik bedoelde was dat veel mensen dit wel kunnen doen ( in tegenstelling tot daredevil of jackie chan films) maar niet doen omdat ze onbewust te veel waarde hechten aan de materiële dingen in het leven. En jammer genoeg ben ik een van die mensen...ach ja.. 03-04-2006 19:08
shahrzad schreef:
wat ik bedoelde was dat veel mensen dit wel kunnen doen ( in tegenstelling tot daredevil of jackie chan films) maar niet doen omdat ze onbewust te veel waarde hechten aan de materiële dingen in het leven. En jammer genoeg ben ik een van die mensen...ach ja..
De film heeft een punt, maar we kunnen gewoon niet zonder die troep
04-04-2006 12:12
merijnsa schreef:
De film heeft een punt, maar we kunnen gewoon niet zonder die troep
Correctie: willen niet zonder die troep.
04-04-2006 14:12
shahrzad schreef:
wat ik bedoelde was dat veel mensen dit wel kunnen doen (...) maar niet doen omdat ze onbewust te veel waarde hechten aan de materiële dingen in het leven.
? Ik zie het mijn buurman al doen ja.Het is natuurlijk mooi dat schrijvers en filmmakers zo'n extreem personage als Tyler Durden kunnen verzinnen, maar alleen als je een wel erg puberale hang naar nonconformisme hebt kun je in zo'n fantasiefiguur een voorbeeld zien.
Wel leuk gemaakte film trouwens.
01-03-2007 22:59
Legendarische film, toch? 03-03-2007 23:43
Mijn all time favoriet."You're not a beautiful and unique snowflake. You're the same decaying matter as everything else. We're all part of the same compost heap."
04-03-2007 00:53
Klassieker, ik heb mijn gameclan naar FightClub vernoemd 04-03-2007 15:15
The first rule of Fight Club is - you do not talk about Fight Club!!Super acteer werk, heb genoten van brad pitt in deze film!!
05-03-2007 09:14
Zekers een goede film Ik heb um al een heletijd op dvd. dus ik zet hem op als hij ook op de tv is. Lekker geen reclame
05-03-2007 12:56
Ik vond het geen geweldige film hoor. Hij sprong er wel uit, maar ik vond het vooral een niet-geslaagde zoektocht naar een zinvol leven. 05-03-2007 13:40
Intrigerende film, tijdje geleden dat ik hem gezien heb. Binnenkort de DVD er maar weer eens in slingeren 05-03-2007 15:55
Laatst voor de zevende keer gezien. En ik kan je vertellen, ik douw de DVD er zo nog een keer in. Blijft mn favo film of all time. 05-03-2007 16:40
Voor mij een film die je beter vaker moet bekijken om een goede conclusie te trekken. Hij komt vaak vaag over. Vind het wel wat acteren betreft zeer goed. Een van de dingen die een goede indruk bij me achterliet. 05-03-2007 19:46
Gewoon super!! Heb het ook al tig keer gezien, maar telkens komt er weer een moment dat je die film gewoon weer wilt zien en er weer van geniet. Mede door deze film bijna alle films van Brad Pitt gekocht 05-03-2007 20:07
Typische film die je ofwel haat ofwel helemaal geweldig vindt. Ik vind hem geweldig, vooral vanwege het in mijn ogen functionele gebruik van geweld en de manier waarop de film alle aanvaarde normen en waarden op zijn kop zet en het nog bijna aannemlijk maakt ook dat dit iets goeds is. Zo vaak mogelijk bekijken. Zoveel mogelijk over praten 05-03-2007 20:43
Misschien wel 10x gezien en hij blijft GOED ! David Fincher snapt hoe t moet. 05-03-2007 21:18
Deze film is echt één én al genieten...Thuis heb ik ook de Special Edition liggen die ik al 9 keer gezien heb
Hij is altijd vers voor het herkijken...
07-07-2007 18:14
It's just a ridiculously enjoyable movie, each and every time you watch it. 07-07-2007 21:38
deze film word hoe vaker je hem kijkt steeds beterje ziet steeds weer iets wat je vorige keer niet zag of snapte
meesterlijke film
vooral als jezelf ook een kronkel hebt
gr. krak
18-12-2008 12:45
Een maand terug deze film pas voor het eerst gezien. En ik schaam me gewoon dat ik em niet eerder+vaker gekeken heb18-12-2008 22:45
veger schreef:
In Fight Club maakt het personage van Brad Pitt bommen met als ingredient zeep geloof ik...
Nee, hij maakt zeep van vet!
19-12-2008 18:24
toch wel gaaf om deze film op veronica te zien en dan zelfs geen ondertiteling... er is een god 19-12-2008 22:00
Languh schreef:
toch wel gaaf om deze film op veronica te zien en dan zelfs geen ondertiteling... er is een god
(in matter of speaking)
Ja, jammer genoeg alleen tussen de een na laatste reclame stukje.
Had hem ook nog nooit gezien, veel over gehoord, en veel mensen die mij hebben uitgelachen en rare gezichten trokken wanneer ik vertelde dat ik hem niet had gezien. Nja, ik schaam me er niet voor, ik kon hem in ieder geval een keer kijken, en weet nu dat ik het eigenlijk best wel een supervette film vind!
04-05-2009 19:40
Zeer intressante film, al voelde ik me wel een beetje ''gefopt'' aan het einde van de film waardoor ik er een beetje een nare bijsmaak van kreeg. Verder slim bedacht en veel meer als alleen een goede vechtfilm. 13-07-2009 01:47
Geweldige film. Ik moet zeggen, ik ben deze uiteindelijk gaan kijken omdat ik er veel over hoorde. Vanaf het begin greep de film mij al, en elke onderbreking die ik kreeg (familie, hond enz.) waren een totale ergernis aangezien ik gewoon wou weten wat er verder gebeurde in het toen voor mij vage verhaal. Ik wist niet waar de film naartoe wou gaan, maar alles bleef mij interesseren. En precies op het moment waarbij je dacht "Wow, twist in 't verhaal, wat is er nu aan de hand" speelde de voice-over daarop in waardoor de film net die ene boost gaf om 't voor mij een geweldige film te maken. Grappen op de goede momenten, actie, twists, verheldering, vraagstukken, alles op de goede momenten. Ik wist dat het een lastige film was (qua verhaal) dus ik was er alvast op voorbereid, en ik probeerde alles te onthouden wat langs kwam. Wat in mijn ogen een 2e keer kijken overbodig maakt voor die reden. Maar voor het geweldige acteerwerk, verhaal, humor en alles wat er in de film voorbijkwam, zeker een 2e/3e/4e keer kijken waard.
13-07-2009 10:07
Dit is een klassieker, je houd er van of je houd er niet van.... 17-08-2009 07:26
Sluit me bij de vorige schrijver(s)aan, Steengoeie Klassieker met goeie kritische kijk op de wereld en Hokjesgeesten. 18-08-2009 18:34
Veel geweld, veel ellende en verder niets! 02-12-2009 20:40
De eerste keer dat ik deze film zag vond ik hem beginnend een beetje zozo, tot het einde natuurlijk, een goed einde kan voor mij een film helemaal goedmaken. (American Beauty, the Wicker Man, The Others) (Bij sommige films ben je ook blij met het einde, maar alleen omdat hij dan eindelijk afgelopen is, aangezien ik nooit een film kan afzetten) Als je Fight Club voor de tweede keer ziet, wat ik nu aan het doen ben omdat ik hem gister heb gekocht, dan is deze echt monsterlijk goed. Een film die de tweede derde vierde keer nog beter is dan de eerste tweede derde keer (want toen gaf ik hem al een 9) is een 10 waard. period. Had een Tarantino kunnen zijn. 30-04-2010 15:12
Ik vond deze film echt geweldig. Bijna alles is al gezegd over dit meesterwerk.
Heb hem gisteravond weer op dvd bekeken en hij wordt alleen maar beter. Een van de weinige films die nooit verveeld.
Ik vind het zelfs jammer dat niet iedereen de genialiteit hiervan in ziet.
13-05-2010 11:48
Een paar dagen geleden pas voor het eerst gezien en ik vond hem ge-wel-dig!Ben normaal niet zo van het geweld in films, maar hier heeft het echt een plek en heb ik er niets op
tegen. Ik kan me helemaal verplaatsen in dat gevoel van losbreken van conventies, en je proberen vrij te voelen.
Naar mijn mening gaat het er helemaal niet om dat je dit per se moet doen door als je bezittingen te vernietigen en een vechtclub te beginnen, iedereen heeft een eigen manier om dit te doen.
ook al is dat misschien een sociaal ongewenste manier, zoals in de film.
13-05-2010 14:07
roobin_22 schreef:
Had een Tarantino kunnen zijn.
Want alleen Tarantino maakt goede films?
22-05-2010 20:51
roobin_22 schreef:
De eerste keer dat ik deze film zag vond ik hem beginnend een beetje zozo, tot het einde natuurlijk, een goed einde kan voor mij een film helemaal goedmaken. (American Beauty, the Wicker Man, The Others) (Bij sommige films ben je ook blij met het einde, maar alleen omdat hij dan eindelijk afgelopen is, aangezien ik nooit een film kan afzetten) Als je Fight Club voor de tweede keer ziet, wat ik nu aan het doen ben omdat ik hem gister heb gekocht, dan is deze echt monsterlijk goed. Een film die de tweede derde vierde keer nog beter is dan de eerste tweede derde keer (want toen gaf ik hem al een 9) is een 10 waard. period. Had een Tarantino kunnen zijn.
Was het compleet met je eens tot de laatste zin. Tarantino is niet de enige regisseur die films maakt die je keer op keer kan kijken.
Ik ga deze film gouw weer eens kijken! En ja ik kan zeggen dat je ervan moet houden, het heeft toch wel iets aparts. Edward Norton heeft me nog nooit teleurgesteld en Brad Pitt eigenlijk ook niet. En Helena Bonham Carter zit er ook nog bij!!! Zij is echt een héle goeie actrice en dat zie je hier ook weer in.
Spanning & sensatie, een absolute TopFilm
04-07-2010 15:47
Dit is een film die geen uitleg behoeft. Kijk de film voordat je er recencies over leest(dit is dus zinloos gekrabbel...lees het niet!!!); net als Truman Show: kijken zonder dat je er ook maar iets over hebt gelezen...ook de achterkant van de dvd niet lezen! 10-12-2010 12:06
Deze film heb ik gisteren gekeken en hij is echt geweldig! Goed verhaal, goed gefilmd, af en toe wat toepasselijke humor en ook een hoop geweld! That's what we like! even if I'm a girl
11-02-2011 11:59
Super film, hoort zeker in de top 10 beste films thuis.Fincher mag van mij BladeRunner deel 2 maken, of deel 1 opnieuw!
Weet je wel wat je ziet in deze film? Fincher is echt helemaal gek.
http://www.buf.com/visual_effects.php?id=527&display=movie&year=1999
Afijn, deze film moet je twee keer kijken want je kan echt niet onthouden hoe het nou komt dat hij (haha) in de fight club komt.
Anarchistisch tot op het bot. En prachtige surrealisme van deze tijd.
Met shots om je vingers aan af te likken. Waar de matrix brothers (sorry, zijn nu man en vrouw) nog een puntje aan kunnen zuigen.
Aanrader, met eventueel popkorn of zakje chips, maar wel opletten, anders mis je de clue.
26-01-2012 09:05
Egt supah film en egt aanrader voor iedereen! 24-06-2012 16:22
Deze film verandert iemands leven als de kijker het begrijpt. Zekerss te weten








Een meesterwerkje