Positief:
Locaties: Rio, venetie, Het huis van drax..allemaal geweldig
De openingsscene
de Bondgirl is knap en intelligent. Een tikje saai.
De achtervolging per speedboat in de amazone.
De scene op de suikerberg in Rio
Negatief
star wars rip off
Hugo Drax was vrij vlak als Bad guy
een bij elkaar gejat verhaal van oude Bond films: een mix van star wars en the spy who loved me
moore was toen al oud aan het worden
Jaws zijn karakter kreeg een belachelijke wending in deze film
Totaal niet realistisch
Conclusie
Een van de minste, niettemin iets meer gaan waarderen de laatste tijd. Maar is meer dan ooit een popcorn film en heeft niks met spionage van doen helaas.
Moonraker (1979)
Filminformatie
Delen:
Synopsis:
Wanneer een aan Engeland geleende Moonraker space-shuttle plotseling van het radarscherm verdwijnt, wordt geheim-agent James Bond ingeschakeld om de verdwijning te onderzoeken. Hij vliegt naar Californi�, waar hij de miljonair Hugo Drax ontmoet, in wiens fabriek de shuttle gebouwd is.Regisseur:
Lewis GilbertJaar:
1979Duur:
126 minutenTagline:
Moonraker Is Out Of This WorldGenre:
Actie | Avontuur | Sci-Fi | ThrillerCast:
Roger Moore | Lois Chiles | Michael Lonsdale | Richard Kiel | Corinne Clery | Bernard Lee | Geoffrey Keen | Desmond Llewelyn | Lois Maxwell | Toshirô Suga | Emily Bolton | Blanche Ravalec | Irka Bochenko | Mike Marshall | Leila ShennaLand:
Verenigd Koninkrijk | FrankrijkIMDB:
6.1 op 20370 stemmen (Website)Trailers / Foto's / Posters
Reacties op Moonraker (18)
BertjeDH
02-07-2005 17:25
Ik vind dit 1 van de leukste en mooiste bondfilms. Grappig vind ik het feit dat jaws hierin liefde vind.05-07-2005 15:16
Ik heb hem nog niet gezien. Maar Roger Moore vind ik altijd wel een goeie. Dus ik ga wel kijke! 05-07-2005 17:07
Chips....het is op sbs6 met dat storende "hart van nederland" tussendoor.Ik ga dus een andere film kijken...een die NIET een half uur wordt onderbroken.
05-07-2005 22:56
kanker sbs6...raar dat het punt op imdb zo laag is.. tis toch echt een mooie film..
06-07-2005 16:08
Dit is wel de meest apart Bond-film die ik ooit heb gezien. De dingen als
.Ook het feit dat ie in de ruimte zit. Ik vond hem heel anders overkomen dan de andere Bond-films in ieder geval
Ik heb me wel vermaakt. Hij is wel humoristisch
03-11-2006 18:24
vond hem gigantisch tegenvallen. 1 van de slechtste bonds vind ik. 03-11-2006 21:58
Ik vond dit vroeger ook de slechtste Bond, maar sinds de laatste tijd heb ik wat meer sympathy voor deze film. Het verhaal gaat feitelijk weer nergens over en is zo erg over the top, dat realisme (toch al niet het sterke punt van Bond films) ver te zoeken is. Mijn sympathie komt voornamelijk door de prachtige locaties van Venetie en Rio. Aangezien ik in Januarie nog in Rio zelf was en de gondola heb genomen op de suikerberg, voelde ik me toch een klein beetje James Bond. 05-11-2006 16:17
Volgens mij is "Never say never again" zo'n beetje de slechtste bondfilm ooit. Deze is prima te genieten. Het verhaal is vlot, goede actie, prima script. Alleen: ik heb hem inmiddels al wel erg vaak gezien, dus ik sla hem toch maar even over.
18-10-2007 21:39
Positief:Locaties: Rio, venetie, Het huis van drax..allemaal geweldig
De openingsscene
de Bondgirl is knap en intelligent. Een tikje saai.
De achtervolging per speedboat in de amazone.
De scene op de suikerberg in Rio
Negatief
star wars rip off
Hugo Drax was vrij vlak als Bad guy
een bij elkaar gejat verhaal van oude Bond films: een mix van star wars en the spy who loved me
moore was toen al oud aan het worden
Jaws zijn karakter kreeg een belachelijke wending in deze film
Totaal niet realistisch
Conclusie
Een van de minste, niettemin iets meer gaan waarderen de laatste tijd. Maar is meer dan ooit een popcorn film en heeft niks met spionage van doen helaas.
20-10-2007 21:44
Leuke Bond, maar niet de beste. Hou hem weg uit de ruimte! 11-06-2009 16:23
Meninho schreef:
Vanavond in ieder geval te bewonderen op Veronica.
13-08-2009 16:24
Ik ben wel een Bond-liefhebber, maar dit is een van de mindere... Een beetje "too much" allemaal. In de ruimte nota bene en een Jaws als goederik? 28-11-2011 20:16
Ik heb een dubbel gevoel bij deze Bond-film... De film heeft goede sterke punten zoals de locaties, maar ook minpunten zoals het hele ruimte gedoe.+ Jaws is Back.
+ Locaties
+ Roger Moore is nog altijd (de op 1 na) beste Bond-acteur
- Het ruimte reizen
- Jaws falls in love
7/10
02-12-2011 13:31
Redelijk goede Bond-film, die ik echter wat overdreven vind wat betreft het ruimteavontuur.De invloed van Star Wars is duidelijk merkbaar en hoort eigenlijk niet thuis in een spionageverhaal.
Voor mij is het allemaal een beetje té veel van het goede.
28-10-2012 21:11
Zoals ik al eerder zei is het verhaal toch wel een beetje over de top, en daar blijf ik dus bij.Bovendien is het duidelijk, nu ik de film nog eens heb bekeken op blu-ray, dat er hier en daar toch iets is fout gelopen in de montage, sommige beelden springen wel op een heel rare manier over.
Dit zou toch niet mogen in een productie als deze.
Commentaar 2011:
Redelijk goede Bond-film, die ik echter wat overdreven vind wat betreft het ruimteavontuur.
De invloed van Star Wars is duidelijk merkbaar en hoort eigenlijk niet thuis in een spionageverhaal.
Voor mij is het allemaal een beetje té veel van het goede.
30-10-2012 21:29
2e beste bond film.geweldig en bewijst dat bond ook goed is met syfy er in.
03-02-2013 13:27
Goede film!Ook deze film opnieuw bekeken, en de eerste keer was ik niet zo enthousiast over de film, maar nu heb ik hem toch wel weten te waarderen! Het verhaal van de film is redelijk simpel, het feit dat iemand een superras wil creëren in de ruimte klinkt misschien wat over de top maar voor deze film is het goed genoeg. Het meesterbrein achter dit plan Hugo Drax, gespeeld door Michael Lonsdale vind ik wel één van de betere Bond-schurken.
Roger Moore speelt hier voor zijn vierde keer James Bond en zoals altijd maakt hij weer briljante opmerkingen! De Bond-girl Holly Goodhead, gespeeld door Lois Chiles vind ik ook een goede Bond-girl!
De film is misschien wel de meest vreemde van allen, vooral door het feit dat James Bond gecombineerd wordt met sciencefiction. Dat is aan de ene kant wel leuk omdat er dan een beetje variatie komt, maar aan de andere kant hoort James Bond helemaal niet gecombineerd te worden met sciencefiction, maar voor een keertje is leuk.
Het verhaal is niet iets waar ik me aan erger, maar wat de film het minst ten goede komt is het feit dat Jaws hier verliefd wordt. Het is totaal onnodig en ik vraag me ook af waarom ze het deden.
Al met al vind ik het een geslaagde Bond-film met genoeg leuke actiescènes!
8/10







