Apocalypse Now (1979)
Filminformatie
Delen:
Synopsis:
Kapitein Willard wordt door het Amerikaanse opperbevel in Vietnam richting Cambodja gestuurd om kolonel Kurtz te liquideren. Kurtz, een veelvuldig onderscheiden militair, is doorgedraaid en wordt door het leger beschouwd als een gevaar.Regisseur:
Francis Ford CoppolaJaar:
1979Duur:
153 minutenTagline:
The Horror. . . The Horror. . .Genre:
Actie | Avontuur | Drama | OorlogCast:
Marlon Brando | Martin Sheen | Robert Duvall | Frederic Forrest | Sam Bottoms | Laurence Fishburne | Albert Hall | Harrison Ford | Dennis Hopper | G.D. Spradlin | Jerry Ziesmer | Scott Glenn | Bo Byers | James Keane | Kerry RossallLand:
AmerikaIMDB:
8.6 op 136645 stemmen (Website)Nieuws:
- Blu-Ray Review: Apocalypse Now (S.E.)Volop genieten van Francis Ford Coppola's meesterwerk in de beste kwaliteit!
Trailers / Foto's / Posters
Blu-Ray Review: Apocalypse Now
Geschreven door Bram
Naast de Godfather trilogie kennen we regisseur Francis Ford Coppola vooral van Apocalypse Now, de oorlogsklassieker die tot op de dag van vandaag wordt gezien als een van de beste Vietnamfilms aller tijden. Met namen als Marlon Brando, Martin Sheen, Robert Duvall, Dennis Hopper, Laurence Fishburne en Harrison Ford barstte de film uit 1979 van gevestigd en aanstormend talent. Dit met de wetenschap dat de rol van Martin Sheen eigenlijk door Harvey Keitel gespeeld moest gaan worden. De film was een redelijk financieel succes en het verzilverde twee van de acht Oscarnominaties, al greep naast de Oscars voor "Beste Film" en "Beste Regie". Pas in 2001 verscheen de "Director's Cut" met titel Apocalypse Now Redux, die bijna een uur langer duurt dan de originele bioscoopversie. Sindsdien wordt er veel gesproken over welke van de twee versies het beste is. De bekende recensent Roger Ebert vatte dit als volgt samen: "Longer or shorter, redux or not, Apocalypse Now is one of the central events of my life as a filmgoer." Naast deze versies is er overigens nog een onofficiële versie in omloop die ruim 4 uur duurt. Eind juni zijn er twee fraaie Blu-Ray uitgaven verschenen met daarop zowel de bioscoopversie als de Redux versie. Er is een 2 disc Steelbook Special Edition en een 3 disc Collector's Edition.
» Lees verder...Reacties op Apocalypse Now (144)
Coppola's afdaling in hel en waanzin van de menselijkheid, in de vorm van de Vietnam-oorlog in dit geval, is voor mij een van de beste films ooit gemaakt.
Met glansrollen voor Robert Duvall, Marlon Brando en vele anderen, maar het is vooral Duvall die de show steelt (Charlie don't surf!).
Ik zou nog zoveel meer kunnen zeggen, maar ik denk dat al te veel ophemeling averechts werkt, dus hou ik het voorlopig hierbij.
Ben benieuwd welke versie ze gaan draaien. Want persoonlijk vond ik de redux versie een stukje minder goed. Hij was door de extra 3 kwartier een heel stuk slomer geworden, en dat was jammer. Maar evenzeer blijft het een toppertje!
-Zeur-
Ben benieuwd welke versie ze gaan draaien. Want persoonlijk vond ik de redux versie een stukje minder goed. Hij was door de extra 3 kwartier een heel stuk slomer geworden, en dat was jammer. Maar evenzeer blijft het een toppertje!
-Zeur-
maar hij is wel slomer geworden
-Zeur-
-Zeur-
Maar ja, komt denk ik omdat ik toch die echte diepe ged88 achter zon film niet echt eruit kan halen, net als deerhunter (had daar vandaag een grote discussie over...)
vooral die seargant en dat surfen tussen alle granaatinslagen enzo zijn geweldig, en veel goeie acteurs...
Maar aan het eind dacht ik van, nou, die hoef ik voorlopig niet nog een keer te zien...
Vond het gewoon een erg zware film... en ookal ben ik veel zwaars gewend, films als deze en de deerhunter kan ik gewoon niet goed hebben...
Please dont flame me... I'm just the messenger...
Maar ja, komt denk ik omdat ik toch die echte diepe ged88 achter zon film niet echt eruit kan halen, net als deerhunter (had daar vandaag een grote discussie over...)
vooral die seargant en dat surfen tussen alle granaatinslagen enzo zijn geweldig, en veel goeie acteurs...
Maar aan het eind dacht ik van, nou, die hoef ik voorlopig niet nog een keer te zien...
Vond het gewoon een erg zware film... en ookal ben ik veel zwaars gewend, films als deze en de deerhunter kan ik gewoon niet goed hebben...
Please dont flame me... I'm just the messenger...
Crossroads
De originele versie is ook erg goed, tot het stuk dat Brando komt, daar wordt het minder.
Meer kan ik hier niet over zeggen.
Hier sluit ik mij volledig bij aan
Wat zijn de criteria eigenlijk? Snatch is wel de tv-premiere en hij is goed; Apoc is 1 van de beste films ooit maar komt wel op een laat tijdstip en is al vaak op tv geweest. Misschien is de film van de dag meer een middel om goede films aan te prijzen die nog niet zo (enorm) bekend zijn
Ga deze film ervaren!!
Je moet gewoon aan het begin van de film dat zwoep-zwoep-zwoep van de ene naar de andere kunt kunnen horen gaan.
Je moet gewoon aan het begin van de film dat zwoep-zwoep-zwoep van de ene naar de andere kunt kunnen horen gaan.
Dan is dat de schuld van onze regering, die zegt dat we allemaal een stapje terug moeten doen...
haha, ja, en de regering zou dan het voorbeeld moeten geven..
Hijs is al vaker op TV geweest, Snatch niet er er kan er maar 1 op de FP staan!
Marlon Brando, Robert Duvall, Martin Sheen, Laurence Fishburne, Dennis Hopper en het IMDB-cijfer zegt mij het genoeg
Verder zeer mooie beelden en goeie acteurs
Dat zwoep-zwoep-zwoep, Jaaaa!!!!
Pres, ergens heb je, vaag verborgen in jouw bericht wel een punt denk ik, maar het komt niet naar voren in jouw formulering.
Maar dat hadden meer mensen toen.
Het enige wat ik toen zei (of wilde zeggen) is ik het niet op prijs stelde als mensen elkaars meningen afdeden met dooddoeners die eigenlijk helemaal nergens op slaan, in plaats van de discussie met elkaar aan te gaan.
En in deze context kan ik vinden dat de plaatsing van Snatch boven Apocalypse Now een schande is.
Volgens mij is dit geen dooddoener, hoewel het echter ook niet echt uitnodigd tot discussie, dat moet ik wel toegeven. Slechts een (in mijn ogen) onschuldige uiting van frustratie, gericht tegen niemand in het bijzonder, aangezien ook bijv. de VPRO-gids Snatch als film v/d dag koos, en velen anderen met hen.
Hij was wel goed maar ik had er sommige gedeelten moeite mee de aandacht te bewaren (bij het eerste deel van the Godfather had ik dat ook trouwens... maar werd algauw leuker). Hij was vast voor zijn tijd super...
Trouwens wat leek die Martin Sheen toch superveel op zijn zoons Charlee en Emilio. Soms dacht ik echt dat hun het waren.
ik wil hem ook niet meer zien.
Te gruwelijk
Beelden staan nog steeds in mijn geheugen gegrift, mede daardoor toch een heel goeie film
Dit was de eerste keer dat ik hem helemaal gezien heb en ik snap eerlijk gezegd niet waarom iemand dit de beste oorlogsfilm vind. Of kan iemand misschien argumenten geven waarom dat zo zou zijn? Persoonlijk ervaar ik veel meer genot (oorlog=genot ??) bij het kijken naar films als Platoon/Full Metal Jacket/The Longest Day/Kelly's Heroes enz.
Bij dat soort films had ik meer een "oorlog gevoel"
Bij Apocalypse now had ik na het eerste gedeelte echt zoiets van, wat de hell heeft dit nog met een oorlogsfilm van doen.
mmm relaxed lijkt me niet het juiste woord voor deze film, eerder verontrustend
Geweldige film.
Voor het eerst Redux op tv, als ik het goed heb.
"I Love the Smell of Napalm in the Morning"
Geweldige film.
Voor het eerst Redux op tv, als ik het goed heb.
--ehm.. full metal jacket anyone?
Logica anyone????
OT: Het blijft de beste oorlogswaanzin film; prachtig verhaal, nog mooiere voortvloeiing van de waanzin waarmee de kijker wordt geconfronteerd, sterk acteerwerk en ik vind dat de extra scenes ook daadwerkelijk iets toevoegen aan het verhaal.
Er is een ruime veertig minuten toegevoegd; daarnaast is alles opgepoetst. Sommige stukken hadden er niet echt bij gedaan hoeven te worden, andere stukken maken vooral het personage van Sheen begrijpelijker (en menselijker).
Dit keer viel me ook pas op hoe multi-interpretabel de film wel niet is, je kunt hem bekijken als opwindende oorlogsfilm, scherpe satire of felle aanklacht tegen de Vietnamoorlog. Of alledrie tegelijk. Een soort van Starship Troopers, maar dan op een wat hoger niveau.
Ik herhaal mezelf nog eens: schitterend.
Dit keer viel me ook pas op hoe multi-interpretabel de film wel niet is, je kunt hem bekijken als opwindende oorlogsfilm, scherpe satire of felle aanklacht tegen de Vietnamoorlog. Of alledrie tegelijk. Een soort van Starship Troopers, maar dan op een wat hoger niveau.
Ik herhaal mezelf nog eens: schitterend.
(Er is ook een waanzinnige "The Making Off.." die haast net zo ongelofelijk is als de film zelf)
Mag ik als oude lul wellicht opmerken dat Martin Sheen niet op zijn zoons lijkt, maar zij op hem?
een aanrader is het boek ook eens te lezen,zodat de lijnen van dit meesterwerk nog duidelijker worden.
Steengoeie film, naar mijn mening had Coppola helemaal gelijk; deze film gaat niet over Vietnam, deze film is Vietnam
Dat ben ik niet met je eens. De Vietnam oorlog wordt als achtergrond gebruikt om een afdaling in een soort hel af te beelden. Het gaat naar mijn idee over (de) waanzin (van oorlog), niet over de Vietnam oorlog.
Hij stopt ongeveer 5 moeilijke woorden in elke zin, er is af en toe geen touw meer aan vast te knopen.
En ik spreek vloeiend engels, dus daar ligt het niet aan.
Ik ben benieuwd wat ik ga kijken, dit is echt zo'n film die je gezien moet hebben, hè. Nou ja, hij komt vast nog een keer langs...

Een van de eerste films die ik op DVD heb gekocht.
Ik had duidelijk niet het idee dat de film al zo oud was. Hij ziet er erg goed uit, maar de inhoud, tja.. Het is niet de doorgaanse oorlogsfilm, nee, maar hmm.. Ik weet niet goed wat ik van het verhaal moet vinden.
Op de één of andere manier vind ik er een anticlimax inzitten. Wat mij betreft wordt de relatie tussen Willard en Kurtz niet in verhouding tot de rest (lees: te weinig) uitgewerkt, want dit aspect was toch echt een rode draad in het verhaal. Bovendien gaat de vaart er naar verloop van tijd wat uit, ja.
Er zijn nog wat meer dingen, maar het is te laat en allemaal nog wat te vers.
Ik kon goed zien dat de makers van het spel Battlefield Vietnam deze film als studiemateriaal hebben gebruikt. Dat binnenplaatsje (waar die heli wordt opgeblazen door die vrouw) zit ook in dit spel. En op een van de mappen kun je als Air Cavalry spelen.
Hoef ik em niet op te nemen.
En tja, wat valt er nou nog over deze film te zeggen..
Ook al gaat deze film vooral om oorlog zelf, toch laat het de situatie van de Vietnam-oorlog en de kritiek op de Amerikaanse politiek goed zien, vooral in deze redux versie (deze is namelijk de versie die Coppola eerst uit wilde brengen, maar niet kon. Vietnam was nog te vers voor de Amerikanen).
volgens mij is het: I LOVE the smell of napalm in the morning!
Ik vind de redux namelijk onnodig langdradig.
You smell that? Do you smell that?... Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning.
Mja euh, heb em hier op dvd liggen, maar zet em toch wel even aan.
Blijft toch de beste film ooit he
Ik ook niet. Er zit geen gang in de film.
Het is misschien een leuk sfeerbeeld van de tijd van de Vietnam oorlog. Meer vind ik het niet.
(mijn eerst post hihi
Lezen rules... L_Biggie....
(mijn eerst post hihi
IMDB: A longer director's cut, titled "Apocalypse Now Redux", debuted on 11 May 2001 at the Cannes film festival. ... The new version is 197 minutes long (53 minutes longer than the original version). The restored footage also includes the French plantation scenes with Aurore Clement and Christian Marquand, as well as scenes from the crew meeting the Playmates later on.
Vooral van de plantage scenes, bestaande uit lange discussies over de oorlog, wordt vaak gevonden dat ze de film onnodig lang maken, en de vaart/spanningsopbouw van de film verpesten (ze zitten op driekwart van de film). Ikzelf weet het niet zo, moet het nog maar eens kijken..
Vanavond lekker genieten, want hij is op Canvas dus geen RECLAME !! ( Instinkertje want hij loopt van 21.25 tot 00.40 !!!!!)
Of heeft hij ze er niet voor niets weer ingestopt? Het is maar hoe je bekijkt natuurlijk
aaag je kunt altijd proberen of je de koe 2 keer kunt melken?
?Ik denk niet dat een spoiler nu nodig is.
Het einde van de film vond ik ook een beetje overdone door Brando...volgens mij zat ie toen aan de LSD...the horror the horrror the horror...
Ik geef het toch een vette negen!
Even een vraagje; weet iemand of er ooit een documentaire is gemaakt of dat er ooit een boek is geschreven over het schieten van de film? Hier staat me namelijk wel wat van bij. En zoja... hoe kan ik hieraan komen?
Even een vraagje; weet iemand of er ooit een documentaire is gemaakt of dat er ooit een boek is geschreven over het schieten van de film? Hier staat me namelijk wel wat van bij. En zoja... hoe kan ik hieraan komen?
Een fantastische documentaire:
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse (1991);
info vind je hier:http://www.imdb.com/title/tt0102015/
{edit/tags aangepast]
gelukkig leert men hier snel. Deze keer wel de film van de dag en terecht
En aangezien hij bijna 3,5 uur duurt zal het ook wel de Redux zijn. De 'gewone' versie duurt maar 2,5 uur...
3,5 zonder reclame, dat wordt weer een flinke blaastraining
Zaterdag 18 November van 23:00-02:20 of Duur: 153 minuten ....?
It's redux time guys!!
Ik persoonlijk vind de redux een stuk mooier als de regulieren versie ook al is ie qua vaart wat minder.
Dat even voor degene die de subs heeft geschreven.
Leuk gevonden, maar waanzin is iets anders.
Ik vind de tegevoegde scenes trouwens niet echt bijdragen aan het verloop van het verhaal.
Dat even voor degene die de subs heeft geschreven.
Leuk gevonden, maar waanzin is iets anders.
Nou, kom jij maar eens met een betere vertaling dan.
Telkens als er in de film "the horror" wordt gezegd, doelt men op de gruwelijkheden, afschuwelijke pijnlijke verschrikkelijke zaken, op de verschrikkingen die er plaatsvonden en waargenomen of ervaren werden, maar niet op de gekte die hoort bij "de waanzin". Dat is een soort vreemde eigen interpretatie van "the horror", waardoor er een softy versie van de film ontstaat als je geen Engels verstaat.
Telkens als er in de film "the horror" wordt gezegd, doelt men op de gruwelijkheden, afschuwelijke pijnlijke verschrikkelijke zaken, op de verschrikkingen die er plaatsvonden en waargenomen of ervaren werden, maar niet op de gekte die hoort bij "de waanzin". Dat is een soort vreemde eigen interpretatie van "the horror", waardoor er een softy versie van de film ontstaat als je geen Engels verstaat.
Maar jij verstaat blijkbaar wel Engels dus waar stoor je je aan? Antfucker.
Maar wat zou jij nu een goed Nederlands woord vinden dan?
Telkens als er in de film "the horror" wordt gezegd, doelt men op de gruwelijkheden, afschuwelijke pijnlijke verschrikkelijke zaken, op de verschrikkingen die er plaatsvonden en waargenomen of ervaren werden, maar niet op de gekte die hoort bij "de waanzin". Dat is een soort vreemde eigen interpretatie van "the horror", waardoor er een softy versie van de film ontstaat als je geen Engels verstaat.
Zoals je eigenlijk al aangeeft is er niet echt een woord wat de situatie beschrijft. Jij hebt er al 16 woorden voor nodig. Dus ik betwijfel of je een betere ondertitelaar zou zijn...
De film zit prima in elkaar.
Verveeld geen minuut.
De film zit prima in elkaar.
Verveeld geen minuut.
Het gezeik is terecht en iedereen heeft het recht op zijn eigen opinie, klip en klaar.
De film is gewoon te lang en daardoor gaat het gauw vervelen zelfs Marlon Brando maakt het er niet beter op want die had al zoveel flopfilms gemaakt dat Francis Ford Coppola hem door zware eisen van de filmmaatschappij het met hem mocht proberen want de filmmaatschappijen hadden geen zin om weer voor miljoenen het schip te zien zinken, hierover staat meer info op de IMDb.
De film is gewoon saai en de Redux versie is nog saaier.
Prettig weekend.
De film zit prima in elkaar.
Verveeld geen minuut.
Het is "verveelt", met een t dus.
Voor Cee:
grammar nazi
an elitist who gets off on correcting others' grammar and spelling because it makes him feel superior.
grammar nazis often misidentify grammar as the primary determinant of one's intelligence and the most important element of expression.
this belief stems from the grammar nazi's insecurity, which leads him to learn the simplest thing in the whole fucking world to learn and impose it on others, earning self-gratification in the process. realizing how easy but effective it is, the nazi continues this ego masturbation until he can no longer separate the truth from the lie: grammar's not that important, no one gives a shit, and no one likes you.
grammar nazis don't realize that in actuality, grammar is too ambiguous to have a rigid standard, and that though basic grammar is necessary, most grammar rules are not, and can restrict good expression.
Shakespeare: What a piece of work is man! how noble in reason! how infinite in faculty!
grammar nazi: Speak in complete sentences.
Shakespeare: the ability to communicate both colorfully and effectively is way more admirable then perfect grammar so stop sucking Webster's dick, you grammar nazi.
http://www.wikihow.com/Use-Than-and-Then
Pot verwijt de ketel dat het zwart ziet.
It's redux time guys!!
Ik persoonlijk vind de redux een stuk mooier als de regulieren versie ook al is ie qua vaart wat minder.
Ik heb de Redux gezien en vind die versie erg goed, maar behoorlijk langdradig. Zou de orginele versie van 153 min. ooit nog uitgebracht worden op DVD?
Wel kun je stellen dat hoewel de redux versie veel toevoegd je weinig mist van de main storyline als je de kortere versie kijkt. In de redux versie wordt er veel langer stil gestaan bij randzaken en daardoor krijg je automatisch ook een lager tempo in de film.
De film heeft nog steeds dezelfde indruk bij me achtergelaten als toen ik hem de eerste of de tweede keer zag... maar op dit BD schijfje is de sound nog overweldiger dan op de DVD versie.
Het loont zeker de moeite om hem eens opnieuw te bekijken, het is en blijft een klassieker in zijn genre.
Commentaar 2007:
Dit is waarschijnlijk een van de beste Vietnam-films die er ooit zijn gemaakt.
Een sublieme Martin Sheen (die tijdens de opnamen zelfs een hartaanval heeft gekregen door de bijzondere inspanningen die deze rol hem hebben gekost), een even goede, zij het in wat kortere rol Robert Duvall, die hier zijn meest beroemde one-liner uit de filmgeschiedenis brengt. "I love the smell of Napalm in the morning", terwijl op de achtergrond het dorp en oerwoud wordt bestookt met Napalmbommen, onder de muziek van Wagner, gewoonweg subliem dit stuk uit de film.
Maar het begint al bij het begin van de film, wanneer men opent met "The End" van The Doors, geweldige helikopterscènes die je dan te zien krijgt, met een subliem geluid en bovendien op deze DVD geremasterd naar een 5.1 soundtrack zodat je een fantastische beleving ondergaat, de bommen en heli's vliegen je letterlijk bijna om de oren.
Marlon Brando is natuurlijk ook op z'n best, al komt hij alleen maar in de laatste 3 kwartier in beeld, hoewel bijna alles om hem draait als uitgangspunt van het verhaal.
De Redux versie, met een werkelijke lengte van 194 minuten is zelfs nog beter dan de oorspronkelijke versie en verveelt zeker geen moment, alles wat er aan is toegevoegd hoort ook in de film.
Prachtige uitgave van deze superfilm van Francis Ford Coppola, die ook waarschijnlijk zijn beste werk is ooit.
Dit is dan ook aan aanrader van formaat !!!









Meer kan ik hier niet over zeggen.