Een klassieker, baanbrekend op verschillende gebieden. Zeer spannend. Geniale score van Bernhard Hermann.
Psycho (1960)
Filminformatie
Deze film draait nu in de bioscoop.
De FilmTotaal reserveer en infolijn: 0900-3203344 (0,55 p/m) | Bioscoopagenda
Delen:
Synopsis:
Marion Crane, een simpele vrouw met weinig geld, wordt door haar baas gevraagd om een grote hoeveelheid dollars weg te brengen. Ze slaat op de vlucht met het vele geld, en overnacht onderweg in het Bates Motel. Een foute keuze, want uitbater Norman Bates blijkt er vreemde praktijken op na te houden.Regisseur:
Alfred HitchcockJaar:
1960Duur:
109 minutenTagline:
A new- and altogether different- screen excitement!!!Genre:
Horror | ThrillerCast:
Anthony Perkins | Janet Leigh | Vera Miles | John Gavin | Martin Balsam | John McIntire | Simon Oakland | Vaughn Taylor | Frank Albertson | Lurene Tuttle | Patricia Hitchcock | John Anderson | Mort MillsLand:
AmerikaIMDB:
8.7 op 110792 stemmen (Website)Trailers / Foto's / Posters
Reacties op Psycho (26)
LekkerDoen
01-01-2004 14:23
En toch blijft deze goed. Het is verhaal is simpel, duister, goed te begrijpen. Gek genoeg blijft het tempo ook ideaal, zeker voor een film uit 1960. Alleen zie ik hem liever zonder reclame. 01-01-2004 21:20
Ik heb de remake gezien en die is echt erg slecht 01-01-2004 21:27
Een klassieker, baanbrekend op verschillende gebieden. Zeer spannend. Geniale score van Bernhard Hermann.5/5
02-01-2004 22:36
Vandaag de dag is Psycho nog steeds angstaanjagend. Hoewel ik Vertigo en Rear Window beter vind, en de monoloog van de psychiater op het laatst veel te lang en 'uitleggerig', zal deze film toch de boeken ingaan als dé film van Hitchcock.Wat is die remake van Van Sant toch een enorme vergissing, onbegrijpelijk.
04-01-2004 11:48
Ash_ schreef:
Een klassieker, baanbrekend op verschillende gebieden. Zeer spannend. Geniale score van Bernhard Hermann.
5/5
5/5
En zo is het
04-01-2004 13:00
Ik vind die douchescene eigenlijk de meest overschatte filmscene. Ok, als je je verplaatst in de jaren 60 zal het misschien eng geweest zijn, hoewel ik niet kan beoordelen wat er toen verder aan films te zien was. 04-01-2004 15:58
MaxPower schreef:
Ik vind die douchescene eigenlijk de meest overschatte filmscene. Ok, als je je verplaatst in de jaren 60 zal het misschien eng geweest zijn, hoewel ik niet kan beoordelen wat er toen verder aan films te zien was.
Overschat zou ik zeker niet zeggen, maar misschien lijkt die scene nu niet zo heel bijzonder meer. Dit komt omdat dit misschien wel de meest gekopieerde en gepersifleerde scene in hollywood en omstreken is. Bijna iedere zelfrespecterende spannende film heeft wel een dergelijke scene (let er maar eens op of kijk eens op IMDB bij "movie connections"). Maar Hitchcock was de eerste en hij maakte de beste. De spanningsopbouw, de sugestie, de muziek, brrrrr...
04-01-2004 18:14
Rooster schreef:
Overschat zou ik zeker niet zeggen, maar misschien lijkt die scene nu niet zo heel bijzonder meer. Dit komt omdat dit misschien wel de meest gekopieerde en gepersifleerde scene in hollywood en omstreken is. Bijna iedere zelfrespecterende spannende film heeft wel een dergelijke scene (let er maar eens op of kijk eens op IMDB bij "movie connections"). Maar Hitchcock was de eerste en hij maakte de beste. De spanningsopbouw, de sugestie, de muziek, brrrrr...
04-01-2004 18:20
MaxPower schreef:
Ik vind die douchescene eigenlijk de meest overschatte filmscene. Ok, als je je verplaatst in de jaren 60 zal het misschien eng geweest zijn, hoewel ik niet kan beoordelen wat er toen verder aan films te zien was.
04-01-2004 18:30
MaxPower schreef:
Ik vind die douchescene eigenlijk de meest overschatte filmscene. Ok, als je je verplaatst in de jaren 60 zal het misschien eng geweest zijn, hoewel ik niet kan beoordelen wat er toen verder aan films te zien was.
Alleen het muziekje er al bij, geweldig! Roept gewoon ultime spanning op, dat vond ik dus wel heel cool... Jammer dat niet iedereen het zo waardeert...
05-01-2004 01:59
Eindelijk heb ik 'm voor het eerst gezien Toch ben ik blij 'm gezien te hebben; eens kijken of ik morgen weer een Hitchcock kan gaan kijken
03-08-2005 22:03
klassieker,goed verhaal, maar in deze tijd kan ik wel andere film bedenken,om te zien.maar niet slecht zeker omdat hij al zo oud is.
04-08-2005 18:18
Gert, probeer Rear Window, North by Northwest, Strangers on a Train en Notorious eens te zien, allemaal topfilms!Ik vind Vertigo Hitchcock's beste kleurfilm en Notorious zijn beste zwart-wit.
07-08-2005 12:56
geweldige film, ik heb m gekocht omdat dit gewoon een film is die je moet hebben als filmkenner.ook de muziek erbij is fantastisch en ook al heb je de film niet gezien ik weet zeker dat je de main-theme al ergens anders gehoort hebt.
deze film word trouwens ook gepersifleerd door mel brooks in "high anxiety" - leuke film als je ook andere hitchcock klassiekers hebt gezien. (zie: the birds etc.)
07-08-2005 19:20
Heb deze nog nooit gezien maar wel de remake ervan. En die was fucking slecht, shit zeg. Vince Vaugh? Wie kiest hem nou voor zo'n rol? Ik weet het niet maar omdat ik het geheim van de film nu wel weet interressert deze film mij niet meer zo.
08-08-2005 02:45
heb em gekeken en ik moet zeggen dat hij erg goed is. Heb echt spijt dat ik die idiote remake als eerst had gezien. Maar Perkins (Norman Bates) acteert echt fuckin perfect gewoon. Gewoon deNiro/pacino kwaliteit. Als ik nou niet dat remake had gezien had deze film nog een impact op me kunnen hebben. Jammer jammer jammer. Hoe dan ook, ik zie waarom mensen dit een meesterwerk vinden. 08-08-2005 17:01
wow, ik heb psycho zo net gekeken en ik moet zeggen dat ie erg spannend is.Ik schrok me rot toen ... verscheen en het 2de slachtoffer werd vermoord, brrrrr.
Ook de douch-scene was best angstaanjagend zelfs voor deze tijd, hoewel ik wel moet bekennen dat ik niet geweldig veel kan hebben en al snel schrik.
De sfeer is ook wel het vernoemen waard, vooral in het motel, zo'n duistere bedrukkende sfeer.
Conclusie: zeer goede verzorgde film en een must voor de film liefhebbers. hitchcock
10-08-2005 15:30
Deze film moet je dan zien, de manier waarop Perkins de rol neerzet is hoe die bedoeld is, geniaal. Maakt het nogmaals kijken van de film meer dan de moeite waard. 10-08-2005 17:01
Ik heb deze film van de week ook voor het eerst gezien en wist gelukkig niet hoe die zou gaan.En ben dan ook weer een van de gelukkigen die deze film nu ook heeft gezien echt een Hitchcock film, die je gezien moet hebben.
09-06-2006 00:07
Ik vind het een fantastische film. Een van de allerbeste van Hitc. In een woord geweldig. 10-06-2006 13:23
Smaken verschillen uiteraard. Ikzelf vind deze originele versie wel wat tè gedateerd. Voor mij is hitchcock vooral een prof uit de oude doos die mij (als dertiger) niet zo aanspreekt. Heden ten dage hebben we onze eigen profs en nieuwe filmstijlen. En zo hoort het ook. De remake vond ik lang zo slecht nog niet; eigenaardig sfeertje, vaart in het filmwerk en tamelijk overtuigende vreemde personages.
11-06-2006 01:49
Deze film is anno nu absoluut niet eng, wel langdradig. 21-10-2009 17:14
Prachtige film. De film verteld in het begin het verhaal, de puzzelstukjes worden weggelegd, de spanning wordt opgebouwd met de muziek en de prachtige beelden en eindigd met een geweldige ontknopping. Na het zien van deze film was ik in een klap Hitchcockfan. De film mag ouder zijn, de film mag voor sommige minder eng of spannend zijn, maar de film heeft zeker zijn magie behouden. 04-02-2010 20:39
Dit is tot nu toe wel de spannendste film van voor 1970 die ik ooit gezien heb. Ik zou ook niet kunnen zeggen dat hij voorspelbaar is, ik dacht eerlijk gezegd dat
wel liet het acteerwerk vaak te over, wat het voor mij een stuk minder interessant maakt.

