Kennelijk heb ik een iq onder de 100, want ik heb best genoten van deze film (heerlijk dat soort uitspraken, niet?).
Ik viel eigenlijk midden in de film, maar hij intrigeerde me genoeg om door te kijken tot het eind. Het was met name de jongen die een overtuigende (imho) rol neerzette waardoor ik geboeid bleef kijken.
Het probleem dat deze film misschien wel heeft is dat hij niet bovennatuurlijk genoeg is voor de sf/horror fans onder ons en tegelijkertijd niet "normaal" drama genoeg voor de reguliere drama fans.. mogelijk dat hij daardoor een beetje tussen de wal en het schip valt.
Birth (2004)
Filminformatie
Delen:
Synopsis:
Anna, een vrouw van rond de dertig, staat tien jaar na de dood van haar echtgenoot op het punt om opnieuw te trouwen. Tijdens de verjaardag van haar moeder ontmoet Anna een 10-jarige jongen die haar vertelt dat hij de reļncarnatie is van haar overleden echtgenoot. Het leven van Anna komt door die gebeurtenis flink overhoop te liggen.Regisseur:
Jonathan GlazerJaar:
2004Duur:
100 minutenTagline:
Be careful what you wish for.Genre:
Drama | Mystery | RomantiekCast:
Nicole Kidman | Cameron Bright | Danny Huston | Lauren Bacall | Alison Elliott | Arliss Howard | Michael Desautels | Anne Heche | Peter Stormare | Ted Levine | Cara Seymour | Joe M. Chalmers | Novella Nelson | Zoe Caldwell | Charles GoffLand:
Amerika | DuitslandIMDB:
6 op 12676 stemmen (Website)Trailers / Foto's / Posters
Reacties op Birth (6)
04-01-2008 20:00
Ook ik ben weggelopen uit de bios, en ergerde me groen en geel aan dit stomme verhaal. 04-01-2008 22:35
Waardeloze film inderdaad. Viel mij vies tegen. Allemaal zeer voorspelbaar.Jammer.
03-04-2009 11:33
Ik had me er heel veel van voorgesteld gezien ik dit genre helemaal geweldig vindt.Films als the sixth sense, the lost room, between walls, unborn, the eye. Als je verwacht dat het richting dit soort films gaat dan wordt deze film een gigantische teleurstelling.
Onrealistische film, flinterdun totaal niet meeslepend wat in de genre juist een vereiste is. Ik heb de film tenenkromend afgekeken hopende op wat meer diepgang en spanning, helaas.
In dit verhaal had veel meer kunnen zitten!
Mocht je de keuze hebben tussen belspelletjes en deze is het nog te doen.
04-04-2009 11:16
Kennelijk heb ik een iq onder de 100, want ik heb best genoten van deze film (heerlijk dat soort uitspraken, niet?). Ik viel eigenlijk midden in de film, maar hij intrigeerde me genoeg om door te kijken tot het eind. Het was met name de jongen die een overtuigende (imho) rol neerzette waardoor ik geboeid bleef kijken.
Het probleem dat deze film misschien wel heeft is dat hij niet bovennatuurlijk genoeg is voor de sf/horror fans onder ons en tegelijkertijd niet "normaal" drama genoeg voor de reguliere drama fans.. mogelijk dat hij daardoor een beetje tussen de wal en het schip valt.
30-05-2010 03:12
Rorschach schreef:
Ook ik heb genoten van deze intelligente film. Het verhaal, de emoties (!) en het mooie acteren van het jongetje, Nicole Kidman en de gehele cast hielden mij geboeid. Wat betreft het bovennatuurlijke aspect: De ontknoping (
was zeer bevredigend voor mij (
). Wellicht alleen geschikt voor publiek met voldoende bagage/levenservaring om de emotionele spanningsboog te kunnen doorgronden?


in de bios gezien... althans ben er gaan zitten en ben na 45 minuten weg gelopen.
het is allemaal flinterdun en ongeloofwaardig en vooral slaap verwekkend.
als je een avondje tenenkrommend naar de buis wil kijken huur deze dan vooral.
hoewel, deze film is mischien best leuk als je een iq onder de 100 hebt.