Adrien Brody won voor de tweede keer het gouden beeldje voor Beste Acteur voor zijn rol in The Brutalist. En hoewel dat al een hele eer op zich is, gebeurde er nog iets bijzonders tijdens zijn speech.
Lekker langdradig
Ieder persoon dat een Oscar wint krijgt 45 seconden de tijd om een speech te houden, hierna begint de liveband met spelen zodat de winnaars weten dat het tijd is om van het podium te gaan. Toch hield dit Brody niet tegen en leverde hij een toespraak die het Guinness World Record voor de langste acceptatiespeech in de geschiedenis van de Oscars heeft verbroken.
Brody nam maar liefst 5 minuten en 40 seconden de tijd om te praten. Dat is tien seconden langer dan het vorige record. De reacties over deze uitbundige speech zijn verdeeld, omdat aan de ene kant mensen vinden dat die 45 seconden veel te kort zijn, maar aan de andere kant zouden winnaars zich wel aan de regels moeten houden, omdat het event anders veel te lang gaat duren.