Ron Howard over het 'Solo'-fiasco: "Veel creatieve meningsverschillen"

Ron Howard over het 'Solo'-fiasco: "Veel creatieve meningsverschillen"

Wat een grote hit had moeten worden voor Disney werd juist een mega flop.

Sinds Disney Lucasfilm overnam, zijn er de nodige films en series gemaakt die zich afspelen in 'a galaxy far, far away'. Helaas werden deze niet allemaal even goed onthaald. Hier hoort ook Solo: A Star Wars Story bij, waar regisseur Ron Howard zich nu uitgebreid over uitlaat.

Howard, o.a. bekend van A Beautiful Mind en Rush, nam de regie over van Phil Lord en Chris Miller nadat het duo moest vertrekken wegens creatieve meningsverschillen. Volgens Howard draaide het allemaal om de toon van de film.

Meningsverschillen
Zo onthulde Howard hoe de ontmoeting met het Star Wars-team verliep: "Ze zeiden tegen mij: 'We bevinden ons in een creatieve impasse met Lord en Miller. Zou jij interesse hebben om het stokje over te nemen?' Ik zag het materiaal en begreep wat hen dwarszat".

"Hoewel het script de studio beviel, was er gewoon een meningsverschil van hoe de film eruit moest komen te zien. Chris en Phil waren heel vriendelijk en hielpen mij tijdens het proces. Ik nam de boel over en vond het een hele leuke ervaring, maar het was zeker niets persoonlijks".

Flop
Ondanks het feit dat Howard ook advies mee kreeg van George Lucas, die hem zei: "Vergeet niet, 'Star Wars' is voor 12-jarige jongens bedoeld" sloeg Solo niet aan. De blockbuster met jonge versies van Han Solo en Lando Calrissian moest leiden tot meerdere vervolgen en spin-offs.


Zo ver kwam het helaas niet. Na een teleurstellende opbrengst van 'slechts' 392 miljoen dollar wereldwijd voor een film die meer dan 275 miljoen dollar kostte om te maken, werden deze plannen van de tafel geveegd.

NieuwsFilm

meest populair