Regisseur die de grootste game-franchise ooit verfilmt deed hele onhandige uitspraken over gamers

Regisseur die de grootste game-franchise ooit verfilmt deed hele onhandige uitspraken over gamers

Een voorbeeld van oude uitspraken die je op het minst handige moment gaan achtervolgen.

Een paar maanden geleden werd officieel bekend dat Paramount Pictures samenwerkt met Activision aan een live-action verfilming van de beroemde game-franchise Call of Duty.

Voor het script zijn Taylor Sheridan en Peter Berg aangetrokken, twee doorgewinterde heren binnen het actiegenre. Berg, die zelf ook de regie op zich neemt, heeft veel grote actie-thrillers op zijn naam staan. De film staat gepland voor een release in juni 2028.

Planning en productie
Dat betekent dat de opnames begin 2027 zullen starten. Hoewel er nog weinig details bekend zijn over het verhaal of de cast, is er nu al de nodige discussie over de film losgebroken.

Die discussie kreeg een nieuwe wending door oude uitspraken van Peter Berg over videogames en first-person shooters, waaronder Call of Duty.

Oude uitspraken van Peter Berg
In een interview uit 2013 met Esquire, dat werd opgegraven door Resetera en GamesRadar, sprak Berg zich fel uit over videogames en gamers. Hij deed dat terwijl hij zijn film Lone Survivor promootte en werd gevraagd naar zijn mening over gaming.

Berg noemde het spelen van shooters in die tijd "zielig" en sprak over "toetsenbordhelden". Volgens hem mogen militairen wel gamen, omdat zij actief dienen en soms ontspanning zoeken. Voor jongeren had hij naar eigen zeggen geen begrip.

Succes van de franchise
Toen de interviewer opmerkte dat Navy SEALs zelfs bij Berg thuis in Montana welkom waren en soms games speelden, bleef Berg kritisch. Hij gaf aan dat sommige militairen inderdaad gamen, maar dat hij het zelf nog steeds zwak vindt om uren achter elkaar videogames te spelen.

Opvallend is dat Call of Duty juist tot de meest succesvolle game-franchises ooit behoort, met meer dan 400 miljoen verkochte exemplaren wereldwijd sinds 2003. Het is op zijn minst opvallend te noemen dat juist Berg de games verfilmt.

NieuwsFilm

meest populair