Netherland, geschreven door de in Nederland opgegroeide auteur Joseph ONeill, kwam vorig jaar uit en heeft sindsdien de 2009 PEN/Faulkner prijs voor fictie gewonnen.
Het boek vertelt het verhaal van Hans van den Broek, een Nederlandse immigrant die eind jaren negentig met zijn familie naar New York verhuist. Wanneer zijn vrouw en kind hem verlaten blijft hij alleen achter in de grote stad. Eenzaam en alleen begint hij weer met cricket spelen (zijn jeugdpassie) en ontmoet op die manier andere immigranten en lotgenoten.
Christopher Hampton, die een oscar nominatie in de wacht sleepte voor zijn werk aan Atonement, zal het script voor de film gaan schrijven. Sam Mendes zal oftewel executive producer of regisseur gaan worden.
Sam Mendes gebruikte al eerder een buitenlandse acteur voor de film The Kite Runner, waar hij de executive producer van was. Op die manier bekeken zou het dus best kunnen dat Hans van den Broek door een Nederlander gespeeld zou kunnen worden worden. Aan de andere kant lijkt het me onwaarschijnlijk dat ze een Nederlander inhuren voor een rol die in principe ook best makkelijk door een Amerikaan gespeeld kan worden. Wat denken jullie?