Gisteravond is er een einde gekomen aan de 12 editie van het Filmfestival Film by the Sea, dat in Vlissingen wordt gehouden. Winnaar van de publieksprijs is de film Zeeuwse Ridders, zo werd gisteren bekend. Het Zeeuwse publiek kwam in grote getale af op de documentaire die een beeld schetst van de Zeeuwse volkssport ringrijden en van de Zeeuwse Ringrijdersvereniging die dit jaar zestig jaar bestaat. De tweede plaats was voor Within the Whirlwind van Marleen Gorris.
Eerder was al bekend geworden dat Submarino, die afgelopen week in de Nederlandse bioscopen in premiere ging, de Film- en Literatuur Award had binnengesleept voor de beste boekverfilming.
Met 42.350 bezoekers slaagde Film by the Sea er dit jaar net niet in het bezoekersaantal van vorig jaar te overtreffen. Dit komt vooral door het ontbreken van het Delta Theater, een van de grootste vertoningsruimtes van vorig jaar. De organisatie is desondanks tevreden over de 12de editie. Festivaldirecteur Leo Hannewijk: Het bezettingspercentage bij de filmvoorstellingen is beduidend hoger dan de afgelopen jaren en veel voorstellingen waren al ruim van te voren uitverkocht. De dertiende editie van het filmfestival vindt volgend jaar plaats van 9 t/m 18 september.
Zeeuwse ridders zegevieren in Vlissingen
Het Film by the Sea festival bekroonde ook de films Submarino en Precious.