Jimi: All Is by My Side (2013)
Deze biopic is geen feest van herkenning, en dat maakt hem juist zo interessant.
All is By My Side laat het charismatische talent Jimi Hendrix zien, wiens muzikale invloed tot op de dag van vandaag nog te voelen is. Het is het ware verhaal over een man die opgroeit, verliefd wordt en uitgroeit tot de legende die we nu kennen.
- Alt titel
- All Is by My Side
- Regie
- John Ridley.
- Cast
- Clare-Hope Ashitey, Laurence Kinlan, Hayley Atwell, André 3000, Burn Gorman, Ruth Negga, Imogen Poots, Jade Yourell, Amy De Bhrún, Ashley Charles, Robbie Jarvis, Andrew Buckley, Aoibhinn McGinnity, Tom Dunlea, Tara Lee, Adrian Lester, Lauterio Zamparelli, Danny McColgan, Oliver Bennett.
- Release
- 31.05.2014
- Release NL
- 23.04.2015
- Release DVD
- 25.08.2015
Filmtotaal Recensie
Regie: John Ridley | Cast: André Benjamin (Jimi Hendrix), Imogen Poots (Linda Keith), Ruth Negga (Ida), Burn Gorman (Michael Jeffery), e.a. | Speelduur: 118 minuten | Jaar: 2013
Hoe vang je een van de grootste muzieklegendes aller tijden in een film van twee uur? Onmogelijk, zullen de makers van Jimi: All is by My Side hebben gedacht. In tegenstelling tot biopics over grote muzikanten zoals Ray en Walk the Line is regisseur John Ridley niet op zoek gegaan naar dramatische aanknopingspunten binnen het leven van Jimi Hendrix. Sterker nog, de grootste mijlpalen uit zijn carrière komen niet eens aan bod.
Ridley eindigt zijn film met Jimis vertrek naar het Monterey International Pop Music Festival in 1967. Van het legendarische optreden dat daar zou volgen (na een virtuoze act stak Hendrix zijn gitaar in brand om hem vervolgens op het podium stuk te slaan) zien we niets, laat staan van Woodstock twee jaar later, dat veelal als zijn beste performance wordt gezien. En zelfs uit de periode die Ridley wel behandelt, blijft een aantal zaken buiten beeld. Beroemde platen als Hey Joe en Purple Haze waren toen bijvoorbeeld al uit, maar zijn in All is by My Side niet te horen. Dat laatste heeft ook te maken met het feit dat de nabestaanden van Hendrix weigerden om zijn muziek voor de film beschikbaar te stellen.