Ghost Tropic (2019)
Dromerige roadmovie waarin gedurende een nacht in Brussel de goedheid en hufterigheid van de mens wordt blootgelegd.
Na een lange werkdag valt de 58-jarige Khadija in slaap in de laatste metro. Wanneer ze wakker wordt aan de eindhalte, ziet ze geen andere optie dan te voet naar huis terug te keren. Op haar nachtelijke dwaaltocht door Brussel wordt Khadija gedwongen om hulp te vragen, en hulp te bieden, aan de andere bewoners van de nacht.
- Regie
- Bas Devos.
- Cast
- Mieke De Groote, Anemone Valcke, Saadia Bentaïeb, Jovial Mbenga, Sara Sampelayo, Stefan Gota, Jesse Cremers.
- Release
- 23.05.2019
- Release NL
- 11.06.2020
Filmtotaal Recensie
Regie: Bas Devos | Scenario: Bas Devos | Cast: Saadia Bentaïeb (Khadija), Maaike Neuville (medewerker tankstation), Anemone Valcke (collega), Guy Dermul (dakloze man), mieke Verdin (medewerker ziekenhuis), e.a.| Speelduur: 85 minuten | Jaar: 2019
Slechts enkele maanden na het uitkomen van zijn tweede speelfilm Hellhole, een film over de aanslagen in Brussel in 2016, brengt Bas Devos een optimistischer beeld van de stad.
In Ghost Tropic dwalen we een nacht lang door de Belgische hoofdstad, samen met Khadija. Terwijl in Hellhole nog twee militairen met mitrailleurs de Brusselse metro instappen, wiegt eenzelfde metro de achtenvijftigjarige schoonmaakster in slaap. Op het eindstation schrikt ze wakker en zit er niets anders op dan naar huis te lopen.