Pacifiction (2022)
Wachten totdat de bom valt.
Als Hoge Commissaris van de Franse Republiek kent De Roller zijn weg op het Frans-Polynesische eiland Tahiti. Immer gekleed in wit pak beweegt de charmante politicus zich met het grootste gemak van zakelijke bijeenkomst naar louche nachtclub en van dansoptreden naar surfwedstrijd. Of hij nu locals paait of een priester onder druk zet, elke ontmoeting is een onderhandeling of performance. Zijn diplomatieke talenten worden echter stevig getest als het gerucht gaat dat er een Franse kernproefonderzeeër voor de kust van het eiland is gesignaleerd. Pacifiction is een broeierige, politieke thriller waarin een geslepen bureaucraat de grenzen van zijn invloed op een paradijselijk eiland bereikt.
- Alt titel
- Tourment sur les Îles
- Regie
- Albert Serra.
- Cast
- Sergi López, Benoît Magimel, Marc Susini, Lluís Serrat, Montse Triola, Pahoa Mahagafanau, Matahi Pambrun, Alexandre Melo, Michael Vautor, Cécile Guilbert, Mike Landscape, Cyrus Arai, Mareva Wong, Baptiste Pinteaux, Laurent Brissonnaud, Florence Garneau, Praxedes de Vilallonga, Jean-Philippe Tahitua.
- Release
- 26.05.2022
- Release NL
- 01.06.2023
- Release DVD
- 22.12.2023
Filmtotaal Recensie
Regie: Albert Serra | Scenario: Albert Serra, Baptiste Pinteaux| Cast: Benoît Magimel (De Roller), Pahoa Mahagafanau (Shannah), Marc Susini (De Admiraal), Sergi López (Morton), Montse Triola (Francesca), e.a. | Speelduur: 165 minuten | Jaar: 2022
De Roller is de Franse commissaris die een oogje in het zeil moet houden op het Frans-Polynesische Tahiti. Hij beweegt zich tussen de verschillende lagen in de samenleving en zet zijn macht in om altijd overal van op de hoogte te zijn. Hij bespeelt de verschillende groepen met gemak. Als hem ter ore komt dat de Franse regering met een onderzeeër rond het eiland vaart, moet hij erachter komen waar dit precies om gaat. Het gerucht gaat rond dat de Franse regering opnieuw kernproeven wil gaan houden en het eiland ziet als een uitermate geschikte plek.
Pacifiction is een trage, prachtige film die er net niet in slaagt de kijker mee te nemen in de constant groeiende dreiging van de bom. Vanaf shot één is duidelijk dat dit verhaal het beste in de bioscoop te ervaren is. De roze lucht van de zonsondergang spat van het scherm en een groot gedeelte van de film speelt zich af tussen dag en nacht. Het geeft de film een zowel lome als wat duistere sfeer, zeker omdat de belichting ook iets artificieels heeft. Onder het oppervlak broeit iets. De muziek van componisten Marc Verdaguer en Joe Robinson benadrukt het onheilspellende.