Hors-saison (2023)
Twee ex-geliefdes vinden elkaar na vijftien jaar in een afgelegen Frans kuststadje.
Mathieu woont in Parijs, Alice woont in een kleine badplaats in het westen van Frankrijk. Hij is in de vijftig en een bekende acteur, zij is in de veertig en pianolerares. Vijftien jaar geleden werden ze verliefd. Maar ze gingen ieder hun eigen weg, de tijd verstreek en wonden zijn beetje bij beetje geheeld. Wanneer Mathieu zijn leven ontvlucht in een kuuroord, vindt hij Alice bij toeval terug.
- Alt titel
- Out of Season
- Regie
- Stéphane Brizé
- Cast
- Guillaume Canet, Alba Rohrwacher, Stéphane Brizé, Johnny Rasse, Sharif Andoura, Emmy Boissard Paumelle, Lucette Beudin, Marie Drucker, Hugo Dillon, Gilberte Bellus, Jean Boucault, Pauline Tamestit-Le Morlec, Tina Chemillé, Corentin Le Divellec, Emmanuelle Taulet, Cédric Hedont, Claire Parent, Anne-Claire Dupont.
- Budget
- $ 597.437.500
- Release
- 20.03.2024
- Release NL
- 11.07.2024
Filmtotaal Recensie
Regie: Stéphane Brizé | Scenario: Stéphane Brizé en Marie Drucker | Cast: Guillaume Canet (Mathieu), Alba Rohrwacher (Alice), e.a. | Speelduur: 115 minuten | Jaar: 2023
Een ex-koppel komt elkaar na vijftien jaar in een afgelegen Frans kuststadje weer tegen. Mathieu is een succesvolle, melancholische acteur met plankenkoorts. Alice is een onsuccesvolle pianiste die alleen nog maar pianolessen geeft aan ouderen en jonge kinderen. Beiden lopen rond met de wonden van hun eerdere relatie. Kan het liefdesvuur weer aanwakkeren? Of er is niks meer van over? Hors-Saison draait om de hypnotische relatie tussen Alice en Mathieu. Het resultaat is een ietwat saaie en sombere film.
De film begint met Mathieu die incheckt in een bizar hotel waar hij een of andere obscure therapie volgt om over zijn plankenkoorts en onderliggende depressie heen te komen. Dit hotel is de basis voor de absurde humor van de film. De behandelingen die Mathieu ondergaat zijn nodeloos complex en bestaan vooral uit in plastic gewikkeld zijn. Verder wordt Mathieu op de meest oncomfortabele plekken gevraagd om een selfie. Hierdoor is de eerste helft van de film vrij komisch.
Hors-saison Nieuwsberichten
-
Het prachtige 'Hors-saison' nu te zien in de Nederlandse cinema's
Om zijn melancholie te wassen, gaat Mathieu naar een thalasso, waar hij toevallig Alice tegenkomt.