Modern Times (1936)
He stands alone as the greatest entertainer of modern times! No one on earth can make you laugh as heartily or touch your heart as deeply...the whole world laughs, cries and thrills to his priceless genius!
Een fabrieksarbeider en een jong weesmeisje proberen samen in een vijandige wereld overeind te blijven.
- Regie
- Charles Chaplin
- Cast
- Chester Conklin, Hank Mann, Charles Chaplin, Paulette Goddard, Henry Bergman, Tiny Sandford, Stanley Blystone, Al Ernest Garcia, Richard Alexander, Cecil Reynolds, Mira McKinney, Murdock MacQuarrie, Wilfred Lucas, Edward LeSaint, Fred Malatesta, Sammy Stein, Juana Sutton, Ted Oliver.
- Budget
- $ 1.500.000
- Opbrengst
- $ 8.500.000
- Release
- 04.02.1936
- Release NL
- 14.10.2021
Filmtotaal Recensie
Regie: Charlie Chaplin | Cast: Charlie Chaplin (zwerver), Paulette Goddard (weesmeisje), e.a. Speelduur: 87 minuten | Jaar: 1936
Wie kent niet het beeld van Chaplins zwerver die terecht komt in de tandwielen van een fabrieksmachine? Deze scène stamt uit Modern Times, een van Chaplins beste en scherpste films, waarin hij humor en sentiment wist te combineren met een persiflage op de modernisering van Amerika en tegelijkertijd treffend de stemming die heerste na de Depressie wist weer te geven. Een gerestaureerde versie van deze tijdloze klassieker is nu te zien in de bioscoop, zodat wij Chaplin nu even scherp kunnen zien rondtollen in de tandwielen als het publiek van 1936.
De film begint met een typische werkdag voor de 'Little Tramp', Chaplins iconische zwerverspersonage. Hij werkt aan de lopende band in een fabriek en doet niks anders dan schroeven dichtdraaien. Dit monotone werk maakt hem al snel gek, waarna hij in een gesticht belandt. Als hij daar wordt ontslagen, belandt hij in de gevangenis omdat hij ten onrechte wordt aangezien voor een communistische leider. Na te hebben geholpen een ontsnappingspoging te verijdelen, wordt hij vrijgelaten om opnieuw in allerlei benarde situaties te verzeilen. Hij ontmoet ook een jong weesmeisje tijdens zijn avonturen, op wie hij verliefd raakt.