Wat blijkt, uitdroging droeg ook bij aan zijn dood. Dit werd door de Amerikaanse media bekendgemaakt via zijn overlijdensakte. Eind vorig jaar werd onthuld dat Lynch leed aan een zware vorm van longemfyseem, door jarenlang gerookt te hebben.
Levenskwaliteit
De regisseur liet toen nog weten niet meer echt van het leven te kunnen genieten. Zijn ziekte maakte hem aan huis gebonden. Zo zei hij zelf: "Het is zwaar leven met longemfyseem. Ik kan nog maar nauwelijks een kamer oversteken".
Lynch won verschillende filmprijzen, waaronder een César, een Gouden Palm en een Gouden Leeuw. Daarnaast kreeg hij in 2019 een ere-Oscar. Hij gold volgens kenners als een van de beste filmmakers van de afgelopen decennia.
Carrière
Lynch, bekend van pareltjes als Mulholland Drive, Blue Velvet en de geliefde serie Twin Peaks, was naast zijn bestaan als regisseur ook actief als kunstenaar en muzikant. Zo bracht hij bijvoorbeeld samen met zangeres Chrystabell het album Cellophane Memories uit.