Na een sterke start op Netflix daalden de kijkcijfers van het tweede deel aanzienlijk ten opzichte van het eerste. Deze terugloop roept twijfels op bij de streamingdienst over de haalbaarheid van de reeks.
Kritiek nog groter
De ontvangst bij recensenten is uiterst negatief. Op Rotten Tomatoes haalt de film slechts 16 procent positieve beoordelingen, met een gemiddelde score van 3,8. De film wordt omschreven als vlak en weinig meeslepend.
Volgens critici worden de zwakke punten van het eerste deel niet aangepakt, maar eerder herhaald. De ruimte-epos mist volgens hen emotionele impact en overtuigende narratieve voortgang.
Grote investering
Met een gezamenlijk budget van zo'n 166 miljoen dollar voor beide films, is de inzet van Netflix hoog. De dalende belangstelling maakt het onwaarschijnlijk dat het bedrijf opnieuw fors investeert in vervolgen.
Ondanks de tegenvallers bestaan er volgens scenarist Kurt Johnstad gedetailleerde plannen voor vier vervolgen. In een podcast bevestigde hij dat de wereld volledig is uitgedacht, maar dat een derde film alleen mogelijk is "met wat geluk en een ingreep van bovenaf" "Met een beetje geluk en een daad van God kunnen we terugkeren naar die wereld."
Nieuw project
Johnstad en Snyder zijn inmiddels gestart met een nieuw project: een realistisch misdaaddrama in Los Angeles. Deze film zou minder grootschalig en kostbaar zijn dan eerdere producties van de regisseur.