Scorsese, o.a. bekend van pareltjes als Casino en The Departed, mag inmiddels dan wel al 82 jaar oud zijn, hij weet van geen stoppen. Zo maakt hij een 'Goodfellas'-achtige maffia film met sterren als Leonardo DiCaprio, Emily Blunt en zelfs Dwayne Johnson.
Meer
Daar blijft het niet bij. Als we zijn IMDb-pagina mogen geloven, heeft hij maar liefst 11(!) projecten in de steigers staan, waaronder dus een film over Jezus. Tijdens een recent interview met de Italiaanse krant La Gazzetta del Mezzogiorno liet Scorsese weten dat de film waarschijnlijk volledig in zwart-wit zal worden opgenomen.
"Ik werk er nog steeds aan, omdat ik het een eigentijdse benadering wil geven" begint Scorsese. "Ik wil iets moois in elkaar zetten. Een film als deze vereist dan ook vele jaren van studie en onderzoek".
Geen doorsnee biopic
Scorsese maakt normaal behoorlijk lange films, maar zijn film over Jezus zal slechts 80 minuten duren. Zo vervolgt de regisseur: "Het doel van de film is om de kernleerstellingen van Jezus verkennen, zonder te preken. Het is geen klassieke vertelling of een documentaire, maar een mix van de twee".
Bekijk op Instagram
Het project is deels gebaseerd op het boek A Life of Jesus van de Japanse auteur Shusaku Endo. Daarin wordt Jezus benaderd vanuit een moderne, filosofische invalshoek, los van traditionele religieuze dogma's.