Iconische gameklassieker 'Duke Nukem' wordt groots verfilmd

Iconische gameklassieker 'Duke Nukem' wordt groots verfilmd

De vraag is nu nog of het een film of een (animatie)serie gaat worden.

Na het succes van zijn animatieseries gebaseerd op de Castlevania- en Devil May Cry-franchises, richt producent en showrunner Adi Shankar zijn vizier op een nieuwe gameklassieker. Dit keer heeft hij zijn zinnen gezet op een van de meest iconische actiehelden uit de jaren '90: Duke Nukem.

Volgens een bericht van IGN heeft Shankar de schermrechten van de Duke Nukem-franchise verworven van Gearbox Software. In een interview met Esquire bevestigde hij dat er momenteel gewerkt wordt aan een project gebaseerd op deze legendarische game.

Rechten en creatieve vrijheid
Aldus Shankar: "Ik word benaderd door verschillende bedrijven met IP's waarmee ze willen samenwerken. Ik heb de rechten op Duke Nukem gekocht. Niet de gamerechten, maar de rechten van Gearbox om er iets op het scherm mee te doen."

De originele games draaiden om een blonde actieheld die aliens neerschoot en zich een weg baande door platformlevels. Tegelijkertijd fungeerde de serie als een metacommentaar op de clichés van actiefilms, met een flinke dosis humor en over-the-top macho-gedrag.

Van klassieker tot flop
De bekendste titel uit de reeks is ongetwijfeld Duke Nukem 3D uit 1996. De langverwachte opvolger Duke Nukem Forever uit 2011 werd echter slecht ontvangen door zowel critici als fans. Sindsdien is er geen nieuw deel meer verschenen.



Shankar werkt inmiddels aan ideeën voor de verfilming, die mogelijk een andere richting opgaat dan zijn eerdere animatieprojecten voor Netflix. Wat die richting precies inhoudt, blijft voorlopig onduidelijk, maar één ding is zeker: hij wil volledige creatieve vrijheid.

Een anti-held zonder regels
Shankar: "Ik ben niet van plan om me bij dit project iets te laten voorschrijven. Dit is een middelvinger naar iedereen. Toen Duke Nukem populair werd, probeerden bedrijven er een merk van te maken, terwijl het juist een anti-merk is. Duke Nukem kan niet door een bedrijf gemaakt worden, want dan is het geen Duke Nukem meer."

Naast dit project werkt Shankar ook aan andere gameverfilmingen. Zo is hij betrokken bij een Assassins Creed-serie en een geanimeerde serie gebaseerd op PUBG.

NieuwsFilm

meest populair