'Sleepy Hollow' met Johnny Depp krijgt een vervolg: 'Return to Sleepy Hollow'

'Sleepy Hollow' met Johnny Depp krijgt een vervolg: 'Return to Sleepy Hollow'

Maar dan wel op een totaal andere manier dan je misschien verwacht...

In 1999 bundelden regisseur Tim Burton en Seven-scenarist Andrew Kevin Walker hun krachten voor een duistere hervertelling van Washington Irving's klassieker The Legend of Sleepy Hollow. De resulterende film, Sleepy Hollow, werd een gotische cultfavoriet. Nu, 26 jaar later, keert dit verhaal terug, maar dit keer in stripvorm.

Entertainment Weekly onthulde dat IDW Dark, het horrorlabel van IDW Publishing, op 29 oktober het eerste nummer uitbrengt van Return to Sleepy Hollow. Deze nieuwe strip speelt zich vijftien jaar na de gebeurtenissen van de film af.

Het verhaal tot nu toe
Voor wie een opfrisser nodig heeft: Johnny Depp speelde Ichabod Crane, een politieagent uit New York die naar Sleepy Hollow reist om een reeks onthoofdingen te onderzoeken. Daar ontdekt hij de Headless Horseman, een kwaadaardige geest zonder hoofd, rijdend op een zwarte hengst.

Christina Ricci schitterde als Katrina Van Tassel, de dochter van een rijke zakenman en de liefde van Ichabod. In de nieuwe strip is Ichabod inmiddels een wereldberoemde ontmaskeraar van occulte zaken. Maar een mysterieuze brief roept hem terug naar Sleepy Hollow, waar opnieuw onverklaarbare moorden plaatsvinden.

Een nieuw hoofdstuk
De strip is geschreven door Buffy the Last Vampire Slayer-auteur Casey Gilly. Zij belooft een verhaal waarin een dieper kwaad schuilt in het dorp. Ichabod wordt herenigd met zijn inmiddels vervreemde geliefde Katrina, en samen ontrafelen ze de ware oorsprong van Sleepy Hollow.



De tekeningen zijn van Savanna Mayer, die met deze strip hun debuut maakt. Gilly is enthousiast: "Toen ik Savanna'ss kunst zag, wist ik dat dit het was. Mijn fascinatie voor spiritualiteit, Victoriaanse rouwrituelen en folklore komt hier perfect samen."

Een droomdebuut
Mayer voegt daaraan toe: "Op de middelbare school ging het gerucht dat ik alleen maar dode mensen tekende. Nu word ik ervoor betaald! Bomen, botten, historische kleding, ik ben in mijn element. Deze strip is een droom die uitkomt."

Editor Riley Farmer vat het mooi samen: "Fans van horror, gothic romance en alles wat vreemd is, zullen smullen van deze serie. Casey'ss verhaal zit vol mysterie en emotie, en Savanna'ss tekeningen brengen het tot leven, of beter gezegd: tot de dood."

NieuwsFilm

meest populair