Dit is zonder twijfel een van de meest ondergewaardeerde remakes van de laatste 5 jaar

Dit is zonder twijfel een van de meest ondergewaardeerde remakes van de laatste 5 jaar

Nia DaCosta en Jordan Peele brachten een horrorlegende terug naar het witte doek.

Remakes zullen altijd een onderwerp van discussie zijn onder menig filmfan. Soms worden ze als onnodig of creatief armoedig beschouwd, terwijl andere remakes als beter worden gezien dan het originele werk. In 2021 verscheen er een 'remake' van de horror-klassieker Candyman van Nia DaCosta.

De film werd degelijk ontvangen en was een redelijk financieel succes, maar tegenwoordig hoor je er weinig mensen over. Zeker in vergelijking met andere 'requels' van de laatste jaren, zoals Scream en Halloween.

Verhaal
Kunstenaar Anthony (Yahya Abdul-Mateen II) verhuist samen met zijn vrouw en galeriedirecteur Brianna (Teyonah Parris) naar Cabrini-Green in Chicago. Deze plek wordt geplaagd door een spookverhaal over de Candyman (Tony Todd), een moordenaar die verschijnt wanneer je in de spiegel kijkt en vijf keer zijn naam zegt.

Anthony's schilderscarrière valt langzaam in duigen. Een oude bewoner (Colman Domingo) onthult de tragisch gruwelijke aard van het ware verhaal achter Candyman. Om zijn status in de kunstwereld van Chicago te behouden, begint Anthony deze macabere details in zijn atelier te onderzoeken als basis voor zijn schilderijen. Onbewust opent hij hiermee een deur naar een complex verleden dat zijn eigen geestelijke gezondheid ondermijnt en een angstaanjagende golf van geweld ontketent die hem op ramkoers brengt met het lot.

Sterk vervolg
DaCosta verdiept het verhaal van Candyman door in te gaan op maatschappelijk relevante thematiek. Wie had gedacht dat een Candyman-film over gentrificatie en intergenerationeel trauma niet alleen gemaakt zou worden, maar ook eens verrassend goed zou werken. DaCosta balanceert de thematiek namelijk met de voornaamste reden waarom mensen naar Candyman gaan: spanning en bloederige kills.


De film scoort 84% op Rotten Tomatoes. De treffende consensus luidt als volgt: "Candyman gebruikt een scherpe, visueel spannende aanpak om de mythologie van de franchise uit te diepen - en ondertussen het publiek angst aan te jagen."

The Bone Temple
DaCosta stond recentelijk nog aan het roer van de Marvel-sequel The Marvels, een ervaring waar ze niet geheel tevreden mee was. Haar volgende film is het tweede deel in de 28 Years Later-trilogie genaamd The Bone Temple.


De trailer van The Bone Temple verschijnt vermoedelijk morgen al. De film is vanaf januari 2026 te zien in de bioscoop.

NieuwsFilm

meest populair