Onze eigen Hollandse filmicoon schitterde in 1973 al in de spraakmakende film Turks Fruit. Daarna volgden nog vele als Keetje Tippel, De Aanslag en Amsterdamned. Decennia lang in beeld zijn, legt best veel druk op filmsterren. Zowel mannen als vrouwen wagen zich aan een ingreepje hier en daar.
Veel botox
Dat weet Monique van de Ven als geen ander. Als een van de grootste - en oudste - Nederlandse actrices waarschuwde zij afgelopen jaren voor botox en andere cosmetische ingrepen. Zeker gezien het feit dat een ingreep zo ongelooflijk gemakkelijk te boeken valt.
"Doorslaan ligt dichtbij", zei ze onder meer tegenover NPO Start. Zij liet volgens zeggen alleen haar ogen doen - maar oude foto's laten een rimpeltje hier en daar ook niet zien. Maar ze leerde ervan. Als actrice is een goede mimiek immers belangrijk en dat was bij haar toch wel een tijdje anders.
Knap onecht
Ze vond dat ze er onecht uitzag. Al vindt ze ook dat iedereen moet doen waar die gelukkig van wordt. Nu omarmt ze het ouder worden en houdt ze het alleen bij goede verzorging. Monique speelde onlangs in een film over Monique: Een Vrouw Als Monique. Meer daarover volgt in de YouTube-video van Amstel Film.