Martin Scorsese gaat samenwerken met Lars von Trier

Twee van de grootste filmmakers van dit moment slaan de handen ineen voor The Five Obstructions.

Tijdens het Filmfestival van Cannes is bekendgeworden dat regisseurs Martin Scorsese en Lars von Trier voor het eerst met elkaar gaan samenwerken. De Amerikaan en de Deen doen dat in het kader van het vervolg op The Five Obstructions, een film van von Trier uit 2003.

In de film uit 2003 liet von Trier zijn collega en landgenoot Jørgen Leth diens korte film The Perfect Human vijf keer opnieuw maken, telkens met een andere beperking. Zo mocht bijvoorbeeld bij één versie geen enkel shot langer zijn dan twaalf seconden en moest een andere versie worden gefilmd op de 'ergste plek ter wereld'.

Hetzelfde stramien wordt gevolgd in dit vervolg op The Five Obstructions. Het is dus de bedoeling dat von Trier vijf, nog onbekende beperkingen oplegt aan Scorsese bij het maken van een film. Het is nog niet bekend over welk onderwerp die film dan moet gaan, maar het ligt voor de hand dat Scorsese een (scene uit een) film van zichzelf met een beperking zal moeten maken.



NieuwsFilm

meest populair