Het verhaal speelt zich af in de Londense onderwereld, waar verschillende partijen een geweldige deal van een Russische gangster in handen proberen te krijgen.
- Regie
- Guy Ritchie
- Cast
- Jeremy Piven, Anton Valensi, Tom Wilkinson, Blake Ritson, Jimi Mistry, Idris Elba, Thandiwe Newton, Mark Strong, Gerard Butler, James Puddephatt, Tom Hardy, Dragan Micanovic, David Sterne, Karel Roden, Bronson Webb, Ludacris, Geoff Bell, Toby Kebbell, Andy Linden, Michael Ryan, Laurence Richardson, Roland Manookian, David Leon, Nonso Anozie, Jamie Campbell Bower, Tiffany Mulheron, Charlotte Armer, Gemma Arterton, David Bark-Jones, Morne Botes, Matt King, Tom Rooke, Robert Stone, Johan van Vuuren.
- Budget
- $ 18.000.000
- Opbrengst
- $ 25.739.015
- Release
- 30.10.2008
- Release NL
- 23.10.2008
- Release DVD
- 07.04.2009
Filmtotaal Recensie
Regie: Guy Ritchie | Cast: Gerard Butler (One Two), Tom Wilkinson (Lenny Cole), Idris Elba (Mumbles), Thandie Newton (Stella), Karel Roden (Uri Obamovich) | Speelduur: 114 minuten | Jaar: 2008.
RocknRolla is de vierde gangsterfilm van schrijver, regisseur en producent Guy Ritchie die in een grijs verleden alom werd geprezen om zijn films Lock, Stock and Two Smoking Barrels en Snatch. Zijn inspiratie voor deze nieuwe film kwam voort uit de skyline van Londen waar het lijkt, zoals hijzelf zegt, alsof hijskranen zich voortplanten. Iedereen wil meeprofiteren van de groei van deze metropool als middelpunt van de aarde. Ritchie verweeft maffiabazen, gangsters, kruimeldieven en junkies tot een plakkerig web van vastgoed, geld, drugs en rock-n-roll.
In de eerste paar minuten van RocknRolla duizelen tientallen pan-shots over het netvlies. Twee kleine criminelen met de onnavolgbare namen One Two en Mumbles willen een pand bouwen op een plaats waar dit niet mag. De grootste crimineel van Londen, Lenny Cole, leent hun het geld. Als het ze niet lukt de benodigde papieren te regelen, eigent Lenny zich de grond toe en zijn ze hem een enorme som geld schuldig. Terug in de auto regelt Lenny met één telefoontje de benodigde papieren bij een corrupte ambtenaar. Het falen van One Two en Mumbles is door Lenny opgezet om hun plaats in de voedselketen van de onderwereld duidelijk te maken. De twee kruimeldieven laten het er echter niet bij zitten en stelen op hun beurt geld van Lennys Russische zakenpartner Uri Obamovich van wie Lenny nog geld te goed heeft. Na deze duizelingwekkende intro raakt de film steeds verder verstrikt in de enorme hoeveelheid personages, doelloze verhaallijnen, macho grootspraak en een McGuffin in de vorm van een geluksschilderij.
RocknRolla Nieuwsberichten
-
Tom Hardy duidelijk over Guy Ritchie: "Daar ben ik niet zo van"
Ondanks een lastig begin hebben ze later wel aan mooie projecten gewerkt samen.
-
De opmerkelijke reden waarom Thandiwe Newton weigerde Gerard Butler te zoenen
De actrice is bereid ver te gaan voor elke filmrol, maar verkouden worden, dat wil ze liever voorkomen.
-
RocknRolla TV-spot