First Mission (2010)
'First mission' gaat over de jonge vrouwelijke arts Marina (Anniek Pheifer), die besluit voor een humanitaire noodhulporganisatie in het buitenland te gaan werken. In Zuid-Amerika legt ze samen met een team hulpverleners haar leven in de waagschaal om anderen te redden.
- Regie
- Boris Paval Conen
- Cast
- Ella van Drumpt, Mark Rietman, Anniek Pheifer, Michiel Huisman, Tygo Gernandt, Harry van Rijthoven, Hector Bordoni, Víctor Hugo Carrizo, Leonardo Ramírez, Eugenia Lencinas, Ismael Santillán, Javier Moreira, Matías Desiderio, Cristina Murta, Pip Pellens.
- Release
- 25.03.2010
- Release NL
- 25.03.2010
- Release DVD
- 17.08.2010
Filmtotaal Recensie
Regie: Boris Paval Conen | Cast: Anniek Pheifer (Marina), Tygo Gernandt (Barry), Mark Rietman (Thijs), e.a. | Speelduur: 120 minuten | Jaar: 2010
Als kind fantaseerde regisseur Boris Paval Conen over het maken van een speelfilm in een warm en onherbergzaam land met een andere taal, ontberingen en oerwoud. Twee jaar geleden werd hij gevraagd voor een speelfilm geïnspireerd op het werk van Artsen Zonder Grenzen. Happy end dus. Maar toen kwam Marco Borsato met Wit Licht en daar sta je dan met je goede bedoelingen. Ruim een jaar na de release van deze film komt First Mission uit. In hoeverre kan First Mission zich ontdoen van de snel gemaakte link met Borsatos film?
Aan zo'n eerste missie gaat natuurlijk een leven vooraf en dus beginnen we twee jaar voor vertrek. Marina is zwanger en terwijl haar vriend dat tijdens haar afstudeerfeest aan iedereen vertelt, krijgt ze kramp. Een miskraam volgt. Twee jaar later zit ze in een auto van International Frontline Doctors op weg naar een kleine post in Zuid-Amerika. Marina is de nieuwe en enige arts van deze post die geleid wordt door Thijs en verder bestaat uit manusje-van-alles Barry en de lokale medewerkers Orlando en Diego. In het door guerrillas geteisterde gebied probeert Marina met haar idealen en goede wil om iets goeds voor de wereld te doen en de mensen daar te helpen.
First Mission Nieuwsberichten
-
Dit jaar: Wit Licht, maar dan met echte acteurs
Kan Tygo Gernandt behalve Dinand van Kane nog een andere zanger nadoen?