Een geestig pleidooi voor creatief muziek maken maar als film is Sound of Noise net iets te slordig om echt te beklijven.
Een toondove politieagent maakt jacht op zes percussionisten die de stad terroriseren met hun anarchistische optredens.
- Regie
- Ola Simonsson, Johannes Stjärne Nilsson.
- Cast
- Björn Granath, Ralph Carlsson, Sven Ahlström, Dag Malmberg, Paula McManus, Sanna Persson, Bengt Nilsson, Magnus Börjeson, Marcus Boij, Fredrik Myhr, Anders Vestergard, Johannes Björk, Peter Schildt, Pelle Öhlund, Anders Jansson, Bengt Braskered, Axel Bergendal, Nina Brundahl Warnolf, Martin Bergendal, Benjamin Peetre, Lasse Svensson, Bilo Frenander, Tage Persson.
- Release
- 25.12.2010
- Release NL
- 31.03.2011
- Release DVD
- 13.09.2011
Filmtotaal Recensie
Regie: Ola Simonsson & Johannes Stjärne Nilsson | Cast: Bengt Nilsson (Amadeus Warnebring), Sanna Persson (Sanna), Magnus Börjeson (Magnus), Fredrik Myhr (Myran), Anders Vestergård (Anders), e.a. | Speelduur: 98 minuten | Jaar: 2010
Toen een paar maanden geleden de compositie '433' opnieuw werd uitgebracht, riep dat weer eens de vraag op in hoeverre stilte als geluid of zelfs muziek kan worden beschouwd. Nu is uw recensent van dienst hier vrij stellig in: stilte is het tegenovergestelde van geluid en kan dus per definitie geen muziek zijn. Stilte verhoudt zich tot muziek als een leeg doek tot schilderkunst of een stilstaand mens tot de uitvoering van een dans. Bij de vraag hoeveel muziek er schuilt in geluiden die niet door muziekinstrumenten worden gecreëerd, is het een stuk lastiger zon eenduidige mening te vormen. Talloze muzikanten hebben in het verleden geëxperimenteerd met het maken van muziek uit alledaagse geluiden. In de Zweedse film Sound of Noise besluiten zes drummers dit gegeven nog wat verder uit te werken.
Doodmoe van de verschrikkelijke, inspiratieloze muzak die ze overal in hun stad moeten aanhoren, bedenkt het drummende zestal een muzikale guerrilla-actie: op vier verschillende locaties in een stad zullen ze geheel onverwachts muzikaal toeslaan, daarbij gebruikmakend van alles wat er voor handen is en geluid kan voortbrengen. Dat levert vaak geestige taferelen op, zoals wanneer het gezelschap met bivakmutsen over hun hoofden een bankgebouw binnenstapt en alle aanwezigen toeroept: Geen beweging! Dit is een optreden! Om vervolgens na hun muzikale kunstje te hebben vertoond weer met lege handen te vertrekken. Al snel komt de politie het anarchistische gezelschap op het spoor. Het onderzoek wordt geleid door Amadeus Warnebring, die geboren is in een familie van muzikale grootheden, maar door zijn toondoofheid het zwarte schaap van de familie is geworden. Hierdoor heeft hij een grondige hekel gekregen aan muziek, wat het oplossen van de zaak er uiteraard niet eenvoudiger op maakt.