Door een plotselinge storm wordt een picknickplaats plotseling verlaten. Als gevolg daarvan ontstaat er een oorlog tussen twee rivaliserende mierenkolonies. De inzet is een grote doos suiker. In deze onrust raakt een jong lieveheersbeestje bevriend met een zwarte mier en hij besluit haar te redden uit het rode mierennest.
- Alt titel
- Minuscule
- Regie
- Hélène Giraud, Thomas Szabo.
- Budget
- $ 19.700.000
- Opbrengst
- $ 30.000.000
- Release
- 29.01.2014
- Release NL
- 24.04.2014
Filmtotaal Recensie
Regie: Hélène Giraud en Thomas Szabo | Speelduur: 89 minuten | Jaar: 2013
Ook in het klein vinden er grootse avonturen plaats. Als de camera maar ver genoeg inzoomt, valt er genoeg te ontdekken. Het leverde medio jaren negentig al een aantal vermakelijke films op. Nadat de poëtische documentaire Microcosmos lovend werd ontvangen, volgden vlot na elkaar de animatiefilms Antz en A Bugs Life. Dat een vergelijkbaar idee jaren later nog steeds kan aanslaan, bleek een paar jaar geleden met Minuscule. De Franse kinderserie ging de hele wereld over. Korte geanimeerde verhaaltjes lieten insecten zien die allerlei avonturen beleefden. De filmpjes deden het vooral goed in het thuisland, maar werden ook op de Nederlandse televisie vertoond.
Een volle speelfilm was de volgende logische stap. Regisseurs Thomas Szabo en Hélène Giraud hebben er een onvervalste avonturenfilm van gemaakt, met spannende achtervolgingen en een epische strijd als finale. Wel allemaal duidelijk gemaakt met het oog op een jonge doelgroep.