Joika

Joika (2023)

Balletfilm over de eerste Amerikaanse ballerina op de keiharde Bolsjoj-balletschool is te geënsceneerd om echt te bezielen.
play

6,5 details

  • 110 Min
  • Biografie
  • Drama
  • Nieuw-Zeeland
  • Polen
  • Verenigde Staten
110 Min Nieuw-Zeeland

Wanneer de jonge ballerina Joy Womack wordt toegelaten tot de academie van het Bolshoi Ballet in Moskou, maakt dat haar de eerste Amerikaanse student aan de meest prestigieuze dansopleiding ter wereld. Het is Joys droom om prima ballerina te worden bij het Bolshoi. Maar achter de schoonheid van dans schuilt een wereld vol pijn en harde competitie en Joy wordt gedwongen haar lichamelijke en mentale grenzen op te zoeken. Met hulp van haar lerares Tatiyana Volkova hoopt ze haar droom ondanks alle tegenslagen te kunnen verwezenlijken. Maar wordt een Amerikaanse wel geaccepteerd in de traditionele Russische danswereld?

Alt titel
The American
Regie
James Napier Robertson
Cast
Talia Ryder, Diane Kruger, Oleg Ivenko, Natasha Alderslade, Charlotte Ubben, Borys Szyc, Tomasz Kot, Karolina Gruszka, Martin Hugh Henley, Natalia Osipova, Artur Shesterikov, Erica Horwood, Tamila Dudnik, Leonie Hansen, Martyna Wrzesinska, Weronika Juchimiuk, Julia Bielska, Zuzanna Burak.
Opbrengst
$ 324.522
Release
02.11.2023
Release NL
19.06.2025

Filmtotaal Recensie

Regie: James Napier Robertson | Scenario: James Napier Robertson | Cast: Talia Ryder (Joy Womack), Diane Kruger (Tatiyana Volkova), e.a. | Speelduur: 110 minuten | Jaar: 2023

Joy Womack is de eerste Amerikaanse die ooit werd toegelaten tot het prestigieuze Bolsjoj-ballet in Moskou. Ze begint haar opleiding vol bewondering voor topballerina Natalia Osipova, maar hoever wil ze gaan voor haar droom? Keihard trainen onder de genadeloze Tatiana Volkova is niet genoeg. Volgens medestudent Nikolai word je pas prima ballerina als je ook de politieke spelletjes beheerst. Joy spreekt weliswaar Russisch, maar de school staat niet te springen om een Amerikaanse te selecteren. Er volgt een meedogenloze stoelendans waar zowel Joys voeten als haar geestelijke gezondheid zwaar onder lijden.

Haar voeten, het kapitaal van elke ballerina, krijgen in de montage bijzondere aandacht. Met close-ups van bloed in de schoentjes of beurse plekken volgen Joys voeten haar mentale ontwikkeling. Dokters manen haar tot rust, maar na afloop van een dans blikt ze vastberaden richting camera. Talia Ryder straalt als Joy een durf uit die past bij de extreme acties die ze uithaalt om favoriet van Volkova te worden. Op een gegeven moment oogt ze zo bleek van al het geploeter dat ze op een vampier uit Twilight lijkt.

videotrailers & clips