K.O.

K.O. (2025)

Knalt er niet bepaald uit door gehaaste uitwerking, maar Marseille blijft mooi.
play
  • Actie
  • Frankrijk
  • België
Frankrijk

Bastien leeft als een kluizenaar sinds hij drie jaar geleden per ongeluk zijn tegenstander Enzo doodde tijdens een MMA-gevecht. Enzo's weduwe spoort hem op en vraagt om zijn hulp: Bastien is haar enige hoop om Léo te redden, haar tienerzoon die vermist wordt in de noordelijke wijken van Marseille. Tijdens zijn zoektocht ontmoet hij Kenza, een jonge agente die tot alles bereid is om de nieuwe misdaadbazen van Marseille te pakken.

Regie
Antoine Blossier
Cast
Ciryl Gane, Alice Belaïdi, Gwendal Kerdelhue, Mathieu Lestrade.

Filmtotaal Recensie

Regie: Antoine Blossier | Scenario: Antoine Blossier | Cast: Anne Azoulay (Emma), Alice Belaïdi (Kenza), Affif Ben Badra (L'Andalou), Emmanuel Bonami (coach), Ciryl Gane (Bastien), e.a. | Speelduur: 90 minuten | Jaar: 2025

K.O. begint zeer intrigerend. Bokser Bastien doet zijn werk in de ring, maar dit loopt fataal af voor zijn tegenstander, die een vrouw en zoon achterlaat. Als deze zoon later verdwijnt, voelt Bastien zich zo schuldig dat hij een prangende zoektocht opzet. Maar invoelbaar wordt dit niet, doordat Leo te anoniem en weinig sympathiek blijft. Zijn verdwijning is niet bepaald een klap in het gezicht. Dat de kijker al vrij snel ziet waar Leo uithangt, terwijl Leo zoekt, haalt de spanning nog meer onderuit. Het enige waar men steil van achterover zal slaan is het adembenemende Marseille.

Ook al wonen veel van de personages in K.O. in arme wijken vol criminelen, Marseille blijft de Franse Riviera en vormt een opvallend betoverende setting voor het tragisch bedoelde verhaal. Wellicht wilde regisseur en scenario schrijver Antoine Blossier een contrast creëren, maar het leidt vooral af. Of wellicht beseffen de Fransen niet hoe mooi hun eigen land is. Marseille staat ondanks dat bekend als criminele broeihaard, en dat is uiteindelijk de reden dat voor deze locatie gekozen werd.

videotrailers & clips

alle artikelen (1)

K.O. Nieuwsberichten