Songs from the Hole
Aangrijpend portret van een heel gewone jongen, met constant onderliggend besef van wat hij gedaan heeft.

6,1 details

  • 106 Min
  • Documentaire
  • Drama
  • Muziek
  • Verenigde Staten
106 Min Verenigde Staten

Op vijftienjarige leeftijd nam James 'JJ'88' Jacobs een leven. Drie dagen later kwam zijn broer om het leven. De muzikant zit nu een dubbele levenslange gevangenisstraf uit en zoekt naar genezing en vrede. In deze documentaire ziet men JJ'88 volwassen worden van achter de tralies terwijl hij zijn diepste worstelingen onthult als iemand die zowel geweld heeft gepleegd als ondervonden.

Regie
Contessa Gayles
Cast
Kellie Evans, Devonte Hoy, Myles Lassiter, Ryleigh Leggett, Jovon Times, Africa Turner, Ernest Walker.
Release
09.03.2024

Filmtotaal Recensie

Regie: Contessa Gayles | Scenario: Contessa Gayles, JJ'88 | Speelduur: 97 minuten | Jaar: 2024

James zit al achttien jaar in de gevangenis in Amerika, omdat hij op zijn vijftiende een moord pleegde. Hij vertelt zijn verhaal in de documentaire Songs from the Hole met een krakerige stem, door een gevangenistelefoon. In de openingsmonoloog heeft hij het meteen over hoe hij God vond in de isoleercel, wat de toon zet voor een typisch Amerikaans, bijna clichématig relaas. De overmatige en tegelijkertijd betekenisloze aanwezigheid van prekerige religie maakt de documentaire moeizaam om door te komen, maar dat is niet het enige wat de kijker zal uitdagen.

Het meest beklemmende is toch wel de wetenschap dat deze jongen een mensenleven heeft genomen. De documentaire doet hard zijn best om James neer te zetten als een hele gewone, bijna onschuldige jongen. Dit maakt het eigenlijk nog moeilijker om aan te zien. Het klopt dat James klinkt als een toffe vent, met wie je zo bevriend zou kunnen raken als je hem in het echte leven zou tegenkomen. Dat is een vreemde, ongemakkelijke bewustwording, maar wellicht is dat de bedoeling van de makers.