Filmtotaal Recensie
Regie: Chinmay Mandlekar | Scenario: Chinmay Mandlekar | Cast: Manoj Bajpayee (inspecteur Zende), Jim Sarbh (Carl Bhojraj), Girija Oak (Vijaya Zende), Sachin Khedekar (Chandrakant Purandhare), Bhalchandra Kadam (Bhalchandra Patil), e.a. | Speelduur: 112 minuten | Jaar: 2025
In Nederland is er momenteel veel aandacht voor de (on)veiligheid van vrouwen, thuis en op straat. De moord op Lisa heeft een maatschappelijk bewustzijn versterkt. In India is femicide van oudsher een tragisch gegeven binnen de hiërarchische samenleving waarin huiselijk geweld algemeen wordt geaccepteerd en een vrouwenleven soms letterlijk minder waard is. De charmante Charles Sobhraj liet in de jaren zestig een spoor van vermoordde vrouwen (en enkele mannen) achter en werd de 'bikini killer' genoemd. Netflix presenteert nu een film over de zoektocht naar deze man, gegoten in de vorm van... een komedie.
Charles Sobhraj's naam is voor de film veranderd naar Carl Bhojraj, maar er bestaat geen enkele twijfel dat het hier dezelfde man betreft. Charles/Carl werd begin jaren zeventig in de kraag gevat door de in India wereldberoemde inspecteur Madhukar Bapurao Zende (spreek uit als 'Dzjende') van het politiebureau Agripada, te Mumbai. In 1986 ontsnapt de seriemoordenaar echter uit de gevangenis. Zende voelt zich meteen geroepen om de klopjacht op de voortvluchtige te openen, ook al valt deze inmiddels buiten zijn jurisdictie. Zijn motivatie is dat de naam van India is bezoedeld en hij dit recht moet zetten.