Filmtotaal Recensie
Regie: Lee Tae-Sung | Scenario: Lee Tae-Sung, Byun Sung-hyun| Cast: Yim Si-wan (Han-ul/Mantis), Park Gyuyoung (Jae-Yi), Jo Woo-jin (Dongo), Choi Hyun-wook (Benjamin), Jeon Bae-soo (Bae Su), e.a. Speelduur: 113 minuten | Jaar: 2025
Brave burgers zijn niet de enigen die met bestaansonzekerheid kampen, want ook de arbeidsvoorwaarden voor Koreaanse huurmoordenaars verschuiven constant. In het losjes op Kill Boksoon geënte Mantis is de baas van een bepalende misdaadorganisatie overleden en dreigt een onrustig machtsvacuüm. Het is een premisse die schreeuwt om bewijsdrang en een hoop actie, maar juist op dat vlak blijft het vuurwerk lang uit.
Het is moeilijk om je een spin-off in te denken die flauwer is opgezet dan Mantis. Het titelpersonage van deze verwante actiefilm (gesitueerd in dezelfde verhaalwereld, maar met nieuwe hoofdpersonages) werd in voorganger Kill Boksoon al wel genoemd, maar was toen nog 'op vakantie'. Bij zijn terugkeer kost het de huurmoordenaar weinig moeite zijn naam opnieuw te vestigen, al is het maar omdat zijn ego nauwelijks grenzen blijkt te kennen.