In gesprek met 60 Minutes vertelde ze in de onderstaande YouTube-video dat ze eigenlijk politieagent wilde worden. Ze zei: "Mijn leven hing aan een draadje en ik zag het niet komen. Ik had nooit gedacht dat ik een actrice zou worden. Ik had grijze tanden en ik was leuk, maar niet knap. Ik hou niet van enge films. Ze zijn afschuwelijk. Maar het leven is ook eng. Filmrollen pakken is eng."
Het een leidt verder
Door een vriendin deed ze auditie en tekende zij een contract bij Universal Studios, waarop de eerste horrorfilm werd gefilmd. Ze zei dat het niet kwam door een zogeheten nepo baby te zijn: "Ik snap dat mensen denken, dat ik door mijn moeder in Psycho gecast werd. Maar de auditie bracht me daar. Het was een lowbudget film in een onaantrekkelijk genre dat veel acteurs afstootte."
Die goedkope film met een budget van 300.000 dollar was goed voor een omzet van 70 miljoen. Maar haar doorbraak kwam door andere rollen. Ze zei: "Het was een aflevering van Love Boat waarin ik de dochter speel van Janet Leigh. En Charlies Angels, waar ik een vriendin van Cheryl Ladd ben."
De werkelijkheid is real
Jamie Lee Curtis vervolgde: "En het interessante is: als ik niet in Trading Places speelde, had John Cleese niet een rol voor mij geschreven in A Fish Called Wanda en had James Cameron me niet naar True Lies gehaald. Die films maakten mijn carrière. Dat is de werkelijkheid." En ze weet hoe het werkt in de filmindustrie om werk te hebben.