Sorkin heeft niet alleen het script geschreven, maar zal dit keer ook de regie op zich nemen. De film is gebaseerd op een reeks onthullende artikelen van Jeff Horwitz voor The Wall Street Journal, bekend als The Facebook Files.
Interne onthullingen over Facebook
Deze artikelen brachten interne documenten van Facebook aan het licht, waaruit bleek dat het bedrijf zich bewust was van de schadelijke effecten van zijn platform op jongeren. Ook werd duidelijk dat Facebook desinformatie liet floreren, wat in sommige gevallen leidde tot geweld.
Een van de meest spraakmakende onthullingen was de rol van Facebook in de aanloop naar de bestorming van het Amerikaanse Capitool in 2021. De film zal deze controversiële thema's centraal stellen.
Productie in stroomversnelling
Volgens The Hollywood Reporter is de film nog in ontwikkeling en zijn er nog geen officiële castings gedaan. Wel zou het project in een stroomversnelling zitten, met Sorkin die al gesprekken voert met acteurs en werkt aan een budgetvoorstel voor de studio.
Mikey Madison and Jeremy Allen White are both reportedly being considered for The Social Network Part II, which will be a darker film than its predecessor.https://t.co/BJv7V0A9Fm#thesocialnetwork #facebook #film #thebear #anora #zuckerberg #thefacebookfiles #january6 pic.twitter.com/G9sM1e9UHx
-- ScreenHub (@ScreenHub) July 31, 2025
Als de onderhandelingen slagen, zal Mikey Madison de rol vertolken van Frances Haugen, een data-engineer die uitgroeide tot klokkenluider. Zij bracht haar bevindingen naar buiten via de Amerikaanse beurswaakhond en The Wall Street Journal.
Journalistiek drama in de stijl van klassiekers
Jeremy Allen White zou in de huid kruipen van Jeff Horwitz, de journalist die Haugens informatie publiceerde en daarmee wereldwijd opschudding veroorzaakte.
De film wordt qua toon en aanpak vergeleken met spraakmakende journalistieke drama's als The Insider (1999) van Michael Mann en Spotlight (2015) van Tom McCarthy.