Stephen King vindt deze verfilming van zijn boeken beter dan het origineel

Stephen King vindt deze verfilming van zijn boeken beter dan het origineel

De boeken van de schrijver zijn al talloze keren verfilmd, maar deze steek er toch wel bovenuit.

Stephen King-verfilmingen zijn tegenwoordig weer helemaal in. Dit jaar alleen al verschijnen er vier verfilmingen van zijn verhalen, met achtereenvolgens The Monkey, The Life of Chuck, The Long Walk en The Running Man.

In het verleden zijn er ook veel King-films geweest, van The Shining tot It. Maar vaak woedt er een debat over wat er nu beter is: de film of het boek? In een interview met The New York Times onthult King welke film hij beter vindt dan zijn eigen boek.

Beter dan het boek
Het gaat om Misery uit 1990. De film van Rob Reiner had Kathy Bates en James Caan in de hoofdrollen en ging over een schrijver die wordt ontvoerd door zijn grootste fan.

Volgens King pakte die casting heel goed uit. "De combinatie van Bates en Caan was magisch, en [de film] had een vleugje humor dat echt ontbrak in het boek," zo vertelt hij.

Remake
Misery was een groot succes toen het uitkwam en leverde Bates zelfs een Oscar op. Hollywood probeert al jaren een remake van de grond te krijgen, maar dat blijkt toch enorm lastig.



NieuwsFilm

meest populair