De oorlogsfilm The Messenger uit 2009 gaat over deze officieren. De hoofdrollen worden gespeeld door Ben Foster, Woody Harrelson, Samantha Morton en Jena Malone. Het was het regiedebuut van Oren Moverman, een scenarioschrijver en voormalig journalist, die samen met Alessandro Camon ook het scenario schreef.
Onzichtbare aspecten van oorlog
The Messenger volgt twee Amerikaanse legerofficieren, Will Montgomery (Foster) en Tony Stone (Harrelson), die belast zijn met het brengen van overlijdensberichten en onderzoekt de impact van dit zware werk op hun persoonlijke leven en hun onderlinge relatie.
Moverman verklaarde dat hij een film wilde maken over de "onzichtbare aspecten van oorlog", mede omdat president George W. Bush tijdens zijn ambtsperiode een verbod had gehandhaafd op het publiceren van foto's van doodskisten van soldaten in de media.
Prijzen
The Messenger ging in première op het Sundance Filmfestival van 2009 en deed mee aan de competitie van het Internationaal Filmfestival van Berlijn, waar het de Zilveren Beer voor Beste Scenario en de Vredesfilmprijs won.
Daarnaast won de film de hoofdprijs op het Deauville American Film Festival van 2009. The Messenger kreeg ook vier nominaties voor de Independent Spirit Awards (met Harrelson die de prijs won voor Beste Acteur in een Bijrol), een Golden Globe-nominatie en twee Oscarnominaties.
Positief ontvangen
De film werd positief ontvangen door critici en heeft een score van 90% op Rotten Tomatoes. De kritische consensus op de website luidt: "Een donker maar actueel onderwerp wordt vakkundig behandeld door scenarioschrijver/regisseur Oren Moverman en voortreffelijk vertolkt door Woody Harrelson en Ben Foster."
Wil je The Messenger zien? De film is op dit moment niet te vinden op de verschillende streamingdiensten in Nederland, maar je kan het wel kopen op dvd en blu-ray. In een aantal landen, waaronder België, is de film wel te zien op Prime Video.