De Pauze Ad verschijnt uitsluitend voor gebruikers met het 'basis met reclame'-abonnement en toont reclamebeelden die aansluiten bij het moment waarop de kijker pauzeert. Denk aan kerstproducten tijdens een kerstfilm of tissues bij een emotioneel drama.
Gepersonaliseerde reclame, minder storend
Volgens Ad Alliance is het een logische stap om deze pauze-momenten te benutten, omdat de kijker op dat moment de volledige aandacht op het scherm houdt. De beelden zijn geen video's, maar statische afbeeldingen, wat minder storend is en tegelijk effectief blijkt.
De Pauze Ad werd eerder al ingezet op Videoland en komt nu ook naar HBO Max. Het concept is ontwikkeld door Team Early, een groep binnen Ad Alliance die experimenteert met nieuwe vormen van digitale reclame.
Meer innovaties op komst
Naast de Pauze Ad introduceert Ad Alliance ook andere digitale reclamevormen. Zo wordt op 10 november een test uitgevoerd met de Split Screen Ad tijdens RTL Boulevard. Deze advertentie deelt het scherm tijdelijk tussen programma en reclame. Denk aan hoe dat door Viaplay wordt toegepast tijdens uitzendingen van de Formule 1.
Het gaat allemaal in tegen het initiële idee van streamingdiensten: kijken van films en series zonder storende onderbrekingen. Voor wie zich er echt aan stoort, kan altijd een duurder reclamevrij abonnement afsluiten.