Zo schrijft Netflix in een mail naar klanten: "We hebben onlangs de overname van Warner Bros. door Netflix aangekondigd, inclusief de film- en tv-studio's ervan, en HBO Max en HBO."
Veranderingen voor "Netflix Max"
Netflix geeft zelfs aan dat de grote film- en serietitels straks onder één dak te vinden zijn: "Hierdoor wordt onze toonaangevende entertainmentdienst verbonden met de iconische verhalen van Warner Bros., waardoor sommige van de populairste franchises ter wereld, zoals Harry Potter, Friends, The Big Bang Theory, Casablanca, Game of Thrones en het DC Universum, worden samengebracht met Stranger Things, Wednesday, Squid Game, Bridgerton en KPop Demon Hunters."
Maar om de verwachtingen te temperen, geeft Netflix ook aan dat er "momenteel niets verandert", aangezien "beide streamingdiensten zelfstandige bedrijven blijven." En: "We moeten nog meer stappen afronden voordat de transactie is afgesloten, waaronder wettelijke goedkeuring en het verkrijgen van goedkeuring van aandeelhouders."
Flinke concurrentie
De mail lijkt nu toch wat voorbarig. Gisteren bleek namelijk dat Netflix niet de enige partij is die een serieus bod heeft gedaan op Warner Bros. Paramount Skydance heeft zijn bod namelijk verhoogd naar in totaal 108 miljard dollar, terwijl het bod van Netflix op 83 miljard zou liggen. De grote vraag is nu: grijpt Netflix alsnog naast Harry Potter en Superman?
Lees hier meer: Grijpt Netflix alsnog naast Warner Bros. na flink verhoogd bod van de concurrentie?