Ze is een van de beste Nederlandse actrices, maar Hollywood zat er nooit in

Ze is een van de beste Nederlandse actrices, maar Hollywood zat er nooit in

Rifka Lodeizen, bekroond actrice en scenarioschrijfster, blijft vooral actief in de Nederlandse filmindustrie.

Eén ding moge duidelijk zijn: De Nederlandse film- en theaterproductie brengt veel experts voort als Paul Verhoeven, Huub Stapel en Hoyte van Hoytema. En in het rijtje Halina van Reijn en Carice van Houten schittert ook Rifka Lodeizen.

Sinds de jaren '90 komt Rifka in films en series voorbij. Sommigen kennen haar van Unit 13 en Het 14e kippetje, terwijl anderen Babylon en Baantjer gezien hebben. De inmiddels 53 jarige actrice is nog steeds actief en behoort tot de beste Nederlandse actrices.

Tot de besten
Ze is meerdere keren genomineerd voor filmprijzen en won in elk geval twee Gouden Kalfjes: eentje voor Kan door huid heen en eentje voor Judas. Vaak wil die erkenning voor een internationale doorbraak zorgen. Maar Hollywood zat er nooit in voor Rifka Lodeizen.

Niet omdat ze het niet kan, maar omdat ze in Nederland al genoeg werk heeft. Rifka levert aan de lopende band filmwerk af, de ene keer is dat een filmrol, de andere keer een filmscenario's. Een tijd terug vertelde ze in een interview met Marie Claire dat ze verliefd werd op schrijven.

Interessant filmwerk
Ook met het idee dat ze misschien niet altijd acteerwerk zou hebben. Maar ze vond dat de filmwereld interessanter wordt en de vrouwenrollen ook. En ze krijgt zoveel kansen, dat ze die ook allemaal grijpt. Recent werk van Rifka Lodeizen is Iedereen is van de Wereld en Vlam. Meer volgt bij Omroep Max.



NieuwsFilm

meest populair