'The Housemaid' doet het ijzersterk in de bioscoop: "geen makkelijke film om te maken"

'The Housemaid' doet het ijzersterk in de bioscoop: "geen makkelijke film om te maken"

'"Verfilm niet alleen het boek! Maar maak het ook precies zoals het boek!'"

Adaptaties van populaire games, stripboeken en romans zijn steeds vaker te zien in de bioscopen, maar het maken hiervan is volgens A Simple Favor-regisseur Paul Feig door de kritische fans van het origineel erg lastig.

Ondanks dat het verfilmen van een boek misschien makkelijker lijkt, omdat het verhaal al geschreven is, legde Feig, de regisseur van de nieuwe boekverfilming The Housemaid aan Rolling Stone uit dat het in werkelijkheid een zeer delicaat proces is.

Geen waardering
"Adaptaties zijn lastig, want als je te veel vrijheden neemt met het boek of hun favoriete stukken eruit haalt, worden mensen boos," vertelde Feig. []"En als je gewoon een standaardbewerking maakt, krijg je daar ook geen waardering voor."[/i]

Hij legde uit: "Er waren een paar momenten die ik 'koffieautomaatmomenten' zou noemen, die weggelaten waren om het tempo wat op te voeren, en waarvan ik dacht dat het goed zou zijn om ze er alsnog in te verwerken"

De gulden middenweg
Gelukkig zijn sommige momenten uit het boek en daarop geïnspireerde scènes dus tot grote vreugde van fans behouden door de filmmaker en tevens heeft Feig veranderingen aangebracht, zo heeft de verfilming van The Housemaid bijvoorbeeld een ander einde.


De psychologische thriller The Housemaid, die is gebaseerd op de roman The Help van Freida McFadden, is nu te zien in de Nederlandse bioscopen. Bekijk hierboven de officiële trailer.

NieuwsFilm

meest populair