De nieuwe 'Saw' gaat terug naar "de geest van de eerste film": "Wil hem weer eng maken"

De nieuwe 'Saw' gaat terug naar "de geest van de eerste film": "Wil hem weer eng maken"

James Wan is weer nauw betrokken bij deze nieuwe versie van Blumhouse.

In oktober werden Saw-fans verblijd met heuglijk nieuws: Blumhouse Productions, de studio achter horrorhits zoals Black Phone, The Invisible Man en Five Nights at Freddy's, gaat nu ook de Saw-films voor zijn rekening nemen.

James Wan, een van de bedenkers van Saw en de regisseur van de allereerste film, is nauw betrokken bij de ontwikkeling van het nieuwste deel. In een interview met Letterboxd onthult hij wat hij ermee wil bereiken.

Terug naar de eerste film
"Ik ben sinds de eerste film niet meer zo intensief bij deze franchise betrokken geweest," zo vertelt Wan. "Ik heb het gevoel dat ik er met een nieuwe blik naar kan kijken, en ik weet dat ik met deze volgende film wil teruggrijpen naar de geest van de eerste film."

Hij legt uit: "Een van de dingen die ik echt wil doen met deze volgende Saw is hem weer eng maken. Ik wil een enge Saw maken - niet alleen bloederig, maar ook psychologisch angstaanjagend, zoals [schrijver/acteur Leigh Whannell] en ik in de eerste film hebben gedaan."

Nieuw en fris
Wan legt ook focus op de filosofie van het personage Jigsaw. "Hij gaat achter mensen aan die hun leven niet waarderen," zegt hij. "Dus ik wil teruggaan naar wat we in de eerste film hebben aangestipt met betrekking tot dat onderwerp."


Toch is Wan zich er ook bewust van dat de film iets "anders" moet doen om een nieuwe generatie te bereiken. Het is inmiddels al meer dan 20 jaar geleden dat de eerste film uitkwam. "Ik probeer ook iets nieuws en fris te doen," zegt de regisseur.

NieuwsFilm

meest populair